Archive | doradztwo

Od pomysłu do patentu

Zanim myśl czy projekt w główce wynalazcy stanie się gotowym przedmiotem, sprzętem albo produktem, może upłynąć sporo czasu. Wpierw powinniśmy temu pomysłowi nadać cielesny, konkretny kształt, a potem jeszcze zatroszczyć się, aby objąć go ochroną.
Innowacje są to nowe podejścia do jakiegoś szkopułu, jakie mają techniczny kierunek i mogą być wykorzystywane na dużą skalę.

Niepowszednie strategie na inwestowanie na przyszłość

Rozwój gospodarki jaki dopełnia się w ciągu ostatnich 25 lat (nawet pomimo kryzysu gospodarczego z roku 2007) wywołał wzrastające zainteresowanie lokowaniem kapitału. Można to czynić na bardzo wiele rozmaitych metod. Najbardziej popularnymi na pewno są inwestycje w giełdę a także lokaty, jednak istnieją też inne metody lokowania na przyszłość wolnych środków.

Jak wymyślić kreatywną akcję promocyjną?

Nikogo nie dziwi, że wolny handel dominujący na współczesnych rynkach determinuje potrzebę stałego optymalizowania wszystkich procesów obecnych w firmie. Dzisiaj nie wystarczy jedynie realizować elementarne założenia w przedsiębiorstwie, dlatego, że w ten sposób nie uda się doścignąć mocnej konkurencji obecnej w absolutnie w każdej dziedzinie.

Księgowość w przedsiębiorstwach, co wybrać?

Księgowość to problem, który nie pozwala spać spokojnie przedsiębiorcom. Lepszym wyborem będzie zatrudnić księgowego, czy skorzystać z outsourcingu księgowości? Jakie zalety mają owe rozwiązania?