Dlaczego billboardy nadal się cieszą taką popularnością wśród klientów firm reklamowych, wady i zalety tego nośnika reklamy.

Zewnętrzna reklama korzysta z różnych nośników, z jakich niektóre cieszą się dużą popularnością. Na pewno zaliczyć do takich można billboardy, które można spotkać w wielu ruchliwych miejscach. Mimo że wykorzystywane są one od wielu lat, to nadal cieszą się wysoką skutecznością.

bilboardy reklamowe

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Specjaliści oceniają, że w przeliczeniu na koszt wynajęcia stanowią jedną z najbardziej skutecznych sposobów reklamy, z tego też powodu trudno się dziwić, że cieszą się taką popularnością. Skuteczność ta będzie wynikać z paru różnych spraw. Pierwsza to lokalizacja, billboardy Toruń przeważnie stoją przy dużych ulicach, centrach handlowych lub krzyżowaniach: przeczytaj przykłady. Dzięki temu oglądane są one przez tysiące ludzi każdego dnia, a dzięki temu, że mają one słuszne rozmiary, to nawet jeżeli ktoś nie chce, to je dostrzeże. Większość billboardów jest także oświetlona, więc przez to są one widoczne bez względu na porę dnia i nocy. Niektórzy podnoszą nawet głosy, że jest ich stanowczo za dużo i mogą rozpraszać prowadzących, ale statystyki zdarzeń drogowych póki co nie potwierdzają takich zarzutów. Drugim czynnikiem wpływającym na popularność tej formy reklamy będzie treść, którą sobą ona niesie. Z powodu tego, że billboardy stoją często przy ruchliwych trasach, to ich treść nie może wymagać dużego skupienia uwagi. Dlatego też przeważnie posiadają one jedno niedługie hasło reklamowe, uzupełnione zdjęciem albo rysunkiem.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego akurat poszukujesz. Z pewnością niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który aktualnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Najlepsze reklamy billboardowe składały się niekiedy z dwóch czy trzech wyrazów, ale ta prostota jest właśnie ich siłą. Poza tym billboardy to jedna z nielicznych reklam, jaka może mieć puentę.

outdoor

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy które wykorzystują tę metodę publikują jakąś intrygującą treść na jakiś okres czasu, żeby w pewnym momencie ją wyjaśnić konsumentom kolejną reklamą. Mając na uwadze te zalety billboardy Tarnów są naprawdę lubiane przez klientów firm reklamowych – strona internetowa tutaj.

Jeśli omawiany tutaj tekst wciągnął Cię i chcesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do wpisu, gdzie wyszukasz sporo treści.

Można przy ich pomocy kreować wizerunek marki czy też reklamować jakieś produkty. Bardzo dobrze nadają się również do informowania klientów o promocjach czy wyprzedażach, z takiej możliwości przykładowo chętnie korzystają sieci handlowe.