Izolacja natryskowa – nowatorska możliwość izolowania budynków

Świat technologii stosowanych w budownictwie rozwija się bardzo szybko. W dalszym ciągu udostępniają się nowe produkty budowlane, przydatne materiały oraz kwestia izolowania domów. Na które z nich osoby inwestujące decydują się obecnie najczęściej?

Izolacje natryskowe

hydroizolacja

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3033161282/

należą do tych sposobów izolacji budowli, jakie w obecnie mogą być wybierane bardzo chętnie. Izolacje natryskowe stosuje się biorąc pod uwagę specjalistyczne substancje poliuretanowe – Są one w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi wyjątkowo skutecznym materiałem. Decydując się na tę opcję izolacyjną, a zwłaszcza w odniesieniu do izolacji cieplnej, jest pewność, że koszt ogrzewania tak ocieplonego budynku będzie bardzo nieduży. To właśnie pomniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynków spowodowało, iż metoda cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Izolowanie natryskowe wykonuje się w różnorodnych budynkach: w domach rodzinnych, halach przemysłowych, terenach użyteczności publicznej. Przeznaczenie budynku nie ma w tym wypadku znaczenia, podobnie zresztą, jak jego konstrukcja. Izolowanie natryskowe możesz bezpiecznie stosować do ocieplania budynków powstałych w technologii szkieletowej, a także w kwestii budynków o klasycznej, murowanej konstrukcji.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Dotychczas w świecie materiałów izolacyjnych królowała wełna mineralna i materiał styropianowy. Od chwili gdy pojawiła się możliwość wykorzystania pianki poliuretanowej metoda natryskowa będzie coraz częściej wypychać z rynku wełnę i bloki styropianowe.

Inwestorzy często decydują się na metodę natrysku nie zważając nawet na to, że trzeba za nią dopłacić więcej aniżeli przy ociepleniu domu wełną mineralną albo bloczkami styropianowymi. Na etapie prac (zobacz umowa zlecenie a urlop) w zasadzie cena jest wyższa, jednak już w trakcie zamieszkiwania budynku inwestorzy nie żałują swojej decyzji z ocieplaniem. Ceny ocieplania budynku maleją w tak znacznym stopniu, że na pewno opłacalne było na szczeblu ocieplenia domu opłacalne było zainwestowanie większych środków w izolację natryskową. Izolowanie natryskowe spełnia także inną funkcje: ochrania przed hałasem. Jest wobec tego bezsprzecznie doskonałym produktem do izolowania.