Akcydensy w ofercie drukarni działających we Wrocławiu

Drukarnie we Wrocławiu oferują szeroki wachlarz usług. Gromadzi się w wśród nich nie tylko druk, ale także oprawianie. Nierzadko introligatornia istnieje przy drukarni lub na odwrót. Ta współpraca jest na ogół niezwykle korzystna dla obu przedsiębiorstw. Przeglądając ofertę możemy zauważyć nie tylko popularne zlecenia, jak druk książek, periodyków czy plakatów, lecz także np. akcydensów. Czym jednakże są druki akcydensowe i gdzie się je stosuje?

Drukarnia Kid logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Druki akcydensowe to drobne publikacje okolicznościowe. Są one zasadniczo jednoarkuszowe. Czasami pełnią zadania reklamowe.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Puszka-instalacyjna-hermetyczna-biala-IP44-100X100-PHS-5-KARLIK/23811) dodatkowe informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Akcydensem nie może być książka czy magazyn. Druki akcydensowe to m.in: druki ulotne, afisze, kalendaria, dyplomy, kwestionariusze, zaproszenia (w tym też na ślub), cenniki, wizytówki, bilety czy nawet legitymacje.

Druki akcydensowe wykonują również zakłady introligatorskie, gdyż zalicza się do nich obwoluty oraz oprawy książek. Warto jednak dodać, że współcześnie zakłady drukarskie oprócz swoich popularnych zadań, zajmują się także innymi i w ich ofercie znajdziemy m.in.: wszelkie karty wykonane z plastiku, czyli druk – (zobacz informacje) kart kredytowych wraz z pismami do nich załączanymi, kart telefonicznych oraz upominkowych. W ofertach znajdziemy także albumy fotograficzne stworzone przez klientów, wydruk fotografii czy stworzenie obrazu ze zdjęcia. Poza tym coraz bardziej rozpowszechnioną praktyką jest wykonywanie usług ksero oraz drukowanie rozpraw naukowych wraz z okładką.

Jak wskazuje zawarty powyżej opis, zakłady drukarskie i introligatornie we Wrocławiu posiadają naprawdę niesamowicie szeroki zakres wykonywanych prac. Zleceniodawcą może zostać nie tylko osoba zajmująca się wydawaniem książek czy periodyków, lecz także każda firma posiadające zapotrzebowanie na różne typy druków, instytucje potrzebujące formularzy, plakatów, jak również zwykły człowiek, który musi skorzystać z oferowanych usług, np. drukując zaproszenia na ślub. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż oferta jest każdego dnia coraz większa i lepiej przystosowana dla każdego typu użytkowników.