Techniczny odbiór swojego lokalu – na co warto zwrócić uwagę?

Kupno mieszkania dla zdecydowanej części społeczeństwa bywa równoznaczne z podjęciem zobowiązania finansowego na długi czas. Ponadto marzy nam się, aby upragnione lokum spełniło nasze oczekiwania oraz by żyło się w nim bez problemów.

Dlatego też ważne jest, by zarówno przestrzeń mieszkalna, jak i cały budynek, wykończone były starannie, estetycznie a co najważniejsze zgodnie z obowiązującymi normami. Zatem… musimy to sprawdzić.

Odbiór mieszkania od dewelopera – co powinniśmy wiedzieć?

Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości. Albowiem potrzebna jest precyzja oraz elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa, najlepszym rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny (więcej na tej stronie) z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru. Wówczas nie musimy sami zagłębiać się w tajniki budowlanki. Jest to również korzystne rozwiązanie w przypadku, gdy nie posiadamy narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia odbioru technicznego, takich jak poziomnice, kątowniki oraz metry.

Dzięki doświadczeniu zawodowemu fachowiec sprawdzi punkt po punkcie, całe mieszkanie, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i konkretnie będzie argumentował nakaz wprowadzenia modyfikacji.

Odbiór techniczny mieszkania

odbiór techniczny mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera najlepiej rozpocząć od pomiaru nabytej nieruchomości, następnie zaś szczególną uwagę musimy zwrócić na: ściany, okna, posadzki, wentylację, drzwi (wewnątrz mieszkania, zewnętrzne), instalacje elektryczną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie strony są zachwalane przez inne osoby, to zobacz propozycję (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai) na taki temat. Może Cię ono bardzo zaciekawić.

Weryfikujemy także klasę, markę oraz gatunek zastosowanych w pomieszczeniach materiałów, i oczywiście porównujemy czy są odpowiednie do tych, o których istnieniu, w umowie zapewniał deweloper. Poza poświęceniem czasu na wnikliwe sprawdzenie mieszkania, przeznaczmy go też na zweryfikowanie innych pomieszczeń, które zostały uwzględnione w zawartej umowie, np. na sprawdzenie miejsca postojowego.
Co w sytuacji zarejestrowania wad w lokalu mieszkalnym? Jeżeli dokonaliśmy już starannych oględzin lokalu, i zgromadziliśmy przy tym jakiekolwiek obiekcje co do stanu nieruchomości, niezbędne będzie zaznaczenie spostrzeżeń w treści protokołu odbiorczego.
Inne informacje: znajdziesz tutaj