Skuteczna pomoc w trakcie organizacji pogrzebu, jaką zagwarantują usługi pogrzebowe.

Ból jak i cierpienie po utracie bliskiej osoby bywa nie do opisania. Jednak taka jest kolej rzeczy, jedni się rodzą, inni umierają. Nic nie da się z tym uczynić. Jak mówi tradycja organizowane będą uroczystości żałobne tzn. msza w kościele a przeważnie po niej stypa. Wszystko to wymaga bardzo wiele pracy a także czasu. Tymczasem jest to nadzwyczaj trudne, przeważnie w pierwszych dniach po utracie bliskiej osoby.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też bardzo często bliscy zmarłej osoby decydują się na skorzystanie z usług firmy pogrzebowej, która załatwi wszelkie procedury oraz sam pogrzeb. Będzie to nadzwyczaj pomocne, ponieważ wtedy zostaje wyłącznie zaplanowanie stypy dla najbliższych osób zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, jakie oferują firmy nie zaliczają się do lekkich. Pochłaniają również bardzo dużo organizacji i przeznaczonego czasu.

Firmy pogrzebowe zazwyczaj świadczą kompleksowe usługi, od przewozu zwłok (z zagranicy bądź na terenie państwa), poprzez przyszykowanie ciała i umieszczenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele jak i na cmentarzu. Jeśli chodzi o przygotowanie i transport zwłok będzie to raczej wszystko zrozumiałe, jednak przyszykowanie całej ceremonii jak i miejsca pochówku to już nadzwyczaj skomplikowana i trudna praca. Przy przygotowaniach do mszy świętej konieczne jest przyszykowanie miejsca na trumnę, rozstawienie świeczników a także wyeksploatowanie miejsca na wieńce jak i kwiaty. Po mszy świętej dana firma powinna zamknąć trumnę, przenieść ją do auta, którym zwłoki będą przetransportowane na cmentarz jak i posprzątanie wszelkich wieńców a także wiązanek kwiatowych. http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/uslugi-pogrzebowe.html

W końcu sama droga na cmentarz, zależna jest od tego jak daleka będzie droga z kościoła oraz w którym miejscu się mieści. Niekiedy drogę z kościoła na cmentarz przechodzi się pieszo (zazwyczaj, gdy cmentarz będzie stosunkowo blisko i droga do niego nie bywa za bardzo ruchliwa), przeważnie trasę tą przemierza się autem.

I w końcu ceremonia pochowania zwłok w miejscu wiecznego odpoczynku, gdzie wcześniej firma pogrzebowa powinna wykopać dół, gdzie będzie złożona trumna. Po całej ceremonii usługi pogrzebowe to już wyłącznie przedstawienie odpowiednich papierów.