W jaki sposób pozbyć się insektów i gryzoni

Krótsze dni i niższe temperatury oznajmiają jedno: lato odeszło w zapomnienie. Cóż, nasz budynek mieszkalny jest tak samo przytulny i ciepły dla nas, jak i dla przybyszów z zewnątrz – owadów i gryzoni. Rozglądnijmy się po obejściu naszego domostwa w poszukiwaniu ewentualnych siedlisk owadów i innych szkodników (myszy, szczurów). Szkodniki poszukują na ogół miejsc, w których znajdują jedzenie i schronienie – miejsc, w których będą odpoczywać, rozmnażać się i chronić przez drapieżnikami.

drewno narażone na szkodniki

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
Wyczyśćmy więc rynny i odpływy (nanoszony w nim materiał może być skupiskiem owadów), pozbądźmy się zanieczyszczeń na terenie domu, składujmy drewno do palenia poza murami dom (w pewnej odległości od domu), znajdźmy miejsce na pojemniki na śmieci z dala od domu oraz usuńmy suche liście z trawników. Chroniąc się przed owadami należy również zmienić oświetlenie zewnętrzne i zrezygnować z popularnych żarówek na rzecz żółtych lamp sodowych.

Niekiedy, mimo zachowanej ostrożności, i tak docierają do naszego domu pasażerowie na gapę. Są to na przykład owady-szkodniki, które sami transportujemy do mieszkania z drewnem do palenia. Większość z tych organizmów nie jest niebezpieczna dla nas i naszego domu, lecz mimo wszystko warto unikać przyprawiających o gęsią skórkę niespodzianek mających związek z ich istnieniem. Zwalczanie szkodników drewna należy zlecić firmie, która szybko, skutecznie i należyci http://www.ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionegoekcją i dezynfekcją, ale też deratyzacją. W skrócie są to tzw. usługi ddd. ratmar.com/o-firmie-ratmar

W sklepach znajdziemy bogatą grupę środków do walki ze szkodnikami, jednak przy większej ich liczbie – konieczne jest zdanie się na profesjonalistów. Zwłaszcza, kiedy stanowią zagrożenie dla człowieka oraz zwierząt w gospodarstwie, jak ma to miejsce w przypadku szczurów czy myszy. Gryzonie te, mają zdolność rozprzestrzeniania chorób, które są, wspólne dla nich i dla człowieka, w związku z czym absolutnie nie możemy ignorować niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia wynikającego z obecności szkodników i wybrać usługi ddd Jeśli takie zagrożenie się pojawi, zlecenie przeprowadzenia deratyzacji jest uzasadnione.