Finanse każdego przedsiębiorstwa to bardzo istotny aspekt funkcjonowania każdej firmy

na sto procent zdarzyło nam się, że ktoś po czasie opłacił jakąś fakturę. Tłumaczeń mnóstwo albo zero a my w sumie, by posiadać płynność finansową w firmie znowu byliśmy zmuszeni, by brać pieniądze z rodzinnego konta. Dlatego nie da się funkcjonować. Należy pamiętać żeby w umowie, jaką zawieramy z klientem, który nie płaci natychmiast zaznaczyć termin zapłaty i zaznaczyć, że za zwłokę zostaną naliczone odsetki. A jeśli nie mamy pojęcia jak je naliczać to pomoże nam coś takiego jak kalkulator odsetek ustawowych, który szybko pozwala nam wyliczyć ile pieniędzy dodatkowo za zwlokę ma dopłacić nam klient.

kalkulator

Autor: Last Hero
Źródło: http://www.flickr.com

W kalkulatorze odsetek należy podać kwotę do zapłaty, termin, na jaki byliśmy umówieni oraz termin, uiszczenia zapłaty. Jako wynik uzyskamy kwotę, którą trzeba doliczyć do kwoty z faktury. Kiedy o tym przypomnimy klienci częściej zwracają uwagę na termin. Są również sytuacje, gdy klient domaga się faktura na podstawie paragonu. Nawet po pewnym czasie klient może poprosić o wypisanie faktury do paragonu. A my musimy taką fakturę wystawić. Jeśli klient przychodzi z paragonem, musimy na żądanie klienta w ciągu 90 dni wystawić fakturę. Po upływie tego terminu wszystko zależy od tego, czy chcemy to zrobić, czy nie. Klient nie nie ma prawa, po tym czasie, nic na nas wymusić.

Do którego Urzędu Skarbowego

Ogółem duża ilość ludzi myśli o Urzędzie Skarbowym nieprzychylnie. Wiąże się to z tym, że zazwyczaj do Urzędu Skarbowego chodzimy bardzo rzadko i zawsze wtedy jest dużo osób, które tak jak my chcieliby się z Urzędem rozliczyć. Musimy stać w kolejce, bo nie każdy ma ochotę korzystać z ułatwienia, jakim jest możliwość wypełnienia e-deklaracji. I z tego powodu trudno nam przekonać się do tej instytucji. W dodatku, gdy funkcjonujemy w mniejszej miejscowości to wiadomo, że musimy iść do tego jednego Urzędu Skarbowego. Czytaj dalej https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-odsetek-ustawowych___flickr_15755069597.jpg|R|W=190]Ale, jeżeli chodzi o właściwość urzędów skarbowych w dużych miastwłaściwość urzędów skarbowychopot. Trzeba konkretnie sprawdzić, pod który Urząd Skarbowy podlegamy. Bo w dużych miastach jest ich kilka. Z tego powodu warto na początku upewnić się gdzie trzeba złożyć PIT a później dopiero zacząć ten PIT wypełniać, by nie musieć, przez wpisanie złego adresu Urzędu, przepisywać wszystkiego od początku.