Co zrobić momencie gdy przesyłka kurierska jest uszkodzona lub nie została doręczona na czas. W jaki sposób zareagować?

Nasza egzystencji jest związany z ciągłym pośpiechem, w związku z czym czasem nie posiadamy czasu na załatwienie konkretnych formalności, a jest to niezwykle ważne, kiedy przyjmujemy przesyłkę od kuriera. Najczęściej nie zwracamy uwagi czy przesyłka została doręczona na czas oraz na to czy ma jakieś uszkodzenia. Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem warto czasem dokładnie zobaczyć paczkę. Może być to niezbędne, jeśli okaże się, że dostaliśmy uszkodzoną przesyłkę.

obsługa kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu przypadku adresat ma tydzień od doręczenia wysyłki na udowodnienie, że wina za uszkodzenia znajduje się po stronie kuriera (profil), aby jednak tego zrobić należy szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie. Informacji na ten temat odbiorca może dowiedzieć się na stronie internetowej firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy.

Bez obawy – zobacz link na stronie (http://banery-druk.net/), który prowadzi do podobnej witryny. Odnajdziesz na niej zwracające uwagę teksty w kontekście do przedstawianego tu zagadnienia.

W przypadku gdy te drogi z konkretnych powodów nie będą pomagać, cały czas można poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów. Trzeba pamiętać również o tym, że konsument z reguły może szukać pomocy również w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w momencie, kiedy przesyłka nie dojdzie na czas? Trzeba pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na szczegółowym terminie, w którym paczka ma być doręczona to najlepiej czerpać z usług firm kurierskich. Dobra firma kurierska (kliknij dalej) jest zobligowana by informować klientów o wyznaczonym terminie, w którym paczka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić.Jeśli w ten sposób zrobi odbiorca ma prawo występować o odszkodowanie. Wysokość tego typu odszkodowania jednak nie może przekraczać dwukrotności opłaty za usługę.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.securityservice.pl/pl/blog/) także posiada równie istotne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Dokładne ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie firmy kurierskiej.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać odbiorca nie jest pozostawiony sam sobie, a prawo zapewnia mu domaganie się odszkodowań za wyrządzone szkody oraz nie przestrzeganie terminu dostarczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, gdyż mnóstwo z nas zapomina o swoich prawach. Warto wiedzieć, co możemy robić i gdzie możemy się udać celem znalezienie pomocy.