Jak należycie zachować się gdy jestem obserwatorem wypadku i czyjeś życie jest zagrożone

Niepomyślnie zdarza się, że jesteśmy obserwatorami niebezpiecznego wypadku podczas, którego ktoś odnosi obrażenia. Brak reakcji ze strony świadków jest nie tylko nieetyczny ale także niezgodny z prawem. W efekcie każdy człowiek winna mieć odpowiednią wiedzę na temat tego jak należy zareagować w takiej sytuacji. Pierwszym i najistotniejszym stadium aby pierwsza pomoc przedmedyczna przebiegła prawidłowo jest dowiedzenie się czy nic nam nie grozi. Przy wypadkach komunikacyjnych niebezpieczne może być spotkanie ognia i benzyny, uszkodzona trakcja wysokiego napięcia, a także ruch samochodowy.

wypadek

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego czy jest sposobność dostania się do ofiary czy jej nie ma należy natychmiast wezwać pomoc. W obecnych czasach praktycznie każdy ma przy sobie telefon komórkowy, w przypadku kiedy nie ma karty sim w środku można wybrać numer alarmowy 112 – Uwaga należy wtedy spokojnie udzielić wszystkich istotnych informacji pracownikowi dyspozytorni. Istnieje możliwość, że na tym etapie, dyspozytor wyda konkretne zalecenia, bezwzględne stosowanie się do nich może uratować życie.

Następną czynnością podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest określenie stanu ofiary, liczy się wtedy wszystko od naszego ogólnego wrażenia do tego co zgłasza ofiara wypadku. Jeżeli osoba jest przytomna należy zapytać o wszelkie dolegliwości. Kolejnym istotnym stadium aby pierwsza pomoc przedmedyczna była udzielona poprawnie jest pozyskanie relacji o zażywanych przez poszkodowanego lekach, środkach odurzających, alergiach, chorobach oraz czy pamięta wypadek .

Rzetelna informacja spod linku (https://tectumgroup.pl/dachy-przemyslowe/) przyda się każdemu. Zatem namawiamy do przeglądnięcia naszego następnego wpisu. Odnajdziesz go pod poniższym linkiem.

Każda z tych informacji ma niezwykle ważne znaczenie dla pracowników pogotowia ratunkowego. Istotnym etapem udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest opatrzenie ran.

Należy pamiętać o tym aby zrobić to w rękawiczkach – bez nich stanowi zagrożenie dotykanie poszkodowanego. Następnie w miejscach ran należy przyłożyć jałowe opatrunki. W razie poparzeń zabezpieczyć miejsce w taki sposób aby nie było nastawione na żadne czynniki drażniące jednak nie wolno dotykać, opatrywać ani korzystać z żadnych środków. Lekarze wskazują także, że jest zabronione usuwanie ciał obcych z organizmu poszkodowanego. W przypadku złamań, o ile to wykonalne, trzeba przywiązać ze sobą dwa sąsiednie stawy (np. związać ze sobą dwie nogi w kolanach).

Jeżeli poszukujesz analogicznych wiadomości na opisywany w tym miejscu temat, to zapewne znajdziesz więcej pod linkiem (textura.net.pl/).

Jeżeli poszkodowany nie wykazuje oznak życia należy przejść do masażu serca oraz co istotne nie jest wskazane stosowanie sztucznego oddychania. Masaż serca wykonywać do momentu przyjazdu karetki. Pierwsza pomoc przedmedyczna niejednokrotnie ocaliła komuś życie.