Z jakich etapów składa się budowa nowego domku?

Budowa budynku to wieloetapowy proces, który to będzie od nas wymagał szczegółowego opracowania każdego kroku . Jeśli nie poświęcimy wystarczającej ilości czasu a także uwagi na planowanie to skutkiem może być znaczący wzrost kosztów budowy a także obniżenie jakości zrealizowania domu.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Źródło: http://empak.com.pl/wynajem-sprzetu

Dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi fazami które trzeba uskutecznić, aby wybudować budynek. Pierwszym etapem będzie na pewno otrzymanie zezwolenia na budowę, bo bez niego, zgodnie z prawem nie możemy rozpocząć budowy. Czeka nas wiele papierkowej roboty oraz biegania po urzędach z różnego typu dokumentacją. Kto załatwiał przeróżne sprawy w urzędach ten wie, że w naszym kraju nie jest to taka prosta kwestia. Zanim jednak zaczniemy składać specyfikację musimy podjąć decyzję w jednej z ważniejszych kwestii – planu przyszłego budynku. Niezależnie czy będziemy zamawiać plan od początku bądź adaptować gotowe rozwiązania na pewno należy tą sprawę skrupulatnie obmyślić. Później trzeba uzyskać warunki przyłączenia mediów oraz wykonać przyłącza pod przyszły budynek (nie potrzeba zezwolenia na budowę): energia, woda, gaz, telekomunikacja. Następnie musimy zebrać wszystkie niezbędne wnioski oraz udać się z nimi do urzędu i starać się o otrzymanie zezwolenie na budowę.

Orzeczenie legalizuje się po 14 dniach. Nim zaczniemy roboty budowlane musimy jeszcze nabyć dziennik budowy, ostęplować go oraz zaangażować wykonawców i nadzór budowlany, w tym na pewno kierownika budowy (kliknij). Po uporaniu się ze wszystkimi sprawami urzędowymi i zatrudnieniu specjalistów rozpoczniemy w końcu wznosić domek. Pierwszą rzeczą którą musimy uczynić jest stosowne przygotowanie placu budowy w tym ogrodzenie (zobacz Anotis – producent ogrodzeń) oraz zabezpieczenie stref niebezpiecznych. Po tych pracach geodeta musi, na podstawie zaordynowań kierownika budowy (z naszymi ładowarkami) wytyczyć budynek w terenie zgodnie z planem zagospodarowania parceli. Następne roboty budowlane to przede wszystkim roboty ziemne przygotowujące grunt pod budowę fundamentów jak też ewentualnego podpiwniczenia.

Hurtownia artykułów BHP

Źródło: http://empak.com.pl/

Po wykonaniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji przychodzi czas na pierwsze ściany naszego domku. Wymurowanie elewacji a także komina oraz realizacja stropów oraz schodków żelbetowych to jeden z ważniejszych faz budowy, bowiem ma wpływ na całą konstrukcję budynku. Ogół prac możemy wykonywać w różnych technologiach i z różnych materiałów. Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie przemian w planie, niemniej jednak wymagają one zgody konstruktora. Na tymże etapie pomocną może być wypożyczalnia sprzętu budowlanego Szczecin albo hurtownia BHP Szczecin.