Przenosiny – zobacz informator

Przeprowadzka wiąże Ci się ze stresem, utrudzeniem i nieporządkiem? Niepotrzebnie. Przeprowadzka nie musi wcale być stresująca jeśli zabierzemy się do niej z głową. Oto kilka rad w jaki sposób urządzić przeprowadzkę w sposób najmniej kłopotliwy. Przeprowadzkę można urządzić samodzielnie czy też za pomocą firmy przeprowadzkowej.

Od czego zacząć? Należy oszacować, ile przedmiotów mamy do zabrania z sobą. Ile oraz jakie są to meble, jak dużo krążków albo książek (w przeliczeniu na pudełka). Informacje te będą ważne nie jedynie przy ładowaniu, ale również przy wycenie przenosin. Przy okazji wskazane jest zrobić porządki ze swoimi przedmiotami a także podjąć decyzję, które z nich warto wyrzucić, a które zabrać.

firma przeprowadzkowa

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy korzystamy z jednostki przeprowadzkowej wszystkie te informacje będą ważne po to, aby móc wyselekcjonować słuszny pojazd a także ilość ludzi do pomocy. Może się zdarzyć, że pobieżnie podany albo zmieniany w ostatniej chwili spis przedmiotów spowoduje duże nieprzyjemności, dodatkowe koszta, a przede wszystkim zbyteczny stres – bo samochód okaże się zbyt mały, bo przyjedzie zbyt mało osób do pomocy przy noszeniu ciężkich sprzętów, itd.

Skompletuj zestaw karton >> odwiedź ten portal www.vincent.pl/ dobre źródłoów oraz worków foliowych czy skorzystaj z tych dostarczonych przez jednostkę przeprowadzkową. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw ma to w swojej ofercie. Wszystko co się uda, warto zapakować w kartony, bo znacznie ułatwia to nie tylko poukładanie przedmiotów, ale także sam przewóz. Książki oraz płyty należy pakować z ostrożnością. Zbyt ciężki karton może się rozerwać. Sprzęt elektroniczny oraz szkło, np. naczynia musimy dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową. Karton (sprawdź najlepsze zaklejarki do pudeł) z takimi przedmiotami trzeba także dodatkowo oznaczyć, na przykład „Uwaga szkło!” czy „Delikatne!”. Osobno opakuj szkło, porcelanę itp.

Najlepiej owinąć owe rzeczy folią bąbelkową czy gazetami. Sprzęt AGD dla przykładu schładzarka lub zamrażarka musi być rozmrożony. Ze wszelkich urządzeń tego rodzaju koniecznie trzeba wyjąć fragmenty ruchome: kratki, przegródki. Sprzęt można na dodatek zabezpieczyć folią. Rośliny najlepiej przewozić w specjalnie oznaczonych kartonach z dziurami w taki sposób, aby kwiaty mogły oddychać. Dzięki znakowaniu firma od przenosin zachowa nadzwyczajne środki ostrożności. Jeśli chodzi o przeprowadzki we Wrocławiu ceny ich kształtuje się stawką godzinową, przykładowo ok. 80 zł/h. Przy stawce kilometrowej z reguły jest to blisko 1,5 zł/km.