Mieszkanie za grosze?

W życiu większości z nas nadchodzi chwila, kiedy to marzymy o swoim miejscu na ziemi – mieszkaniu. Z początku pojawia się w głowie szybka myśl, która po czasie przeistacza się w czyny. Rozpoczynamy poszukiwania, snujemy plany, a czasem dostosowujemy do tej pory prowadzone życie pod kątem nowego miejsca zamieszkania. Kuszą nas zaprojektowane ogrody, nadzorowane osiedla i nowatorskie rozwiązania.

Komornik sądowy

Autor: Linds Panther
Źródło: http://www.flickr.com
Komornik w Tarnowskich górach

Kupno mieszkania należy zacząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Decydujemy się na zielone tereny za miastem, czy jednak monitorowane osiedle w centrum? Te kwestie zwykle są uzależnione od środków materialnych, tudzież zdolności kredytowej.

W obecnych czasach Polaków nie stać na tak poważne przedsięwzięcia, dlatego w obecnych czasach najczęściej wybieraną drogą do zdobycia funduszy na zakup własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe. Coraz więcej osób interesuje się także okazją kupna lokalu podczas licytacji komorniczej.

Z całą pewnością taka transakcja przy udziale komornik śląsk może przynieść wiele korzyści. Podczas pierwszej licytacji cena wywoławcza ustalona zostaje na 3/4 wartości rynkowej lokalu. Jeżeli podczas pierwszej licytacji nie znajdzie się żadna zainteresowana osoba, to w trakcie drugiej, cena kupna nie powinna wynosić więcej od wcześniejszej ceny wywoławczej. Nawet 25 proc. oszczędności to w przypadku zakupu mieszkania ogromna suma. Informacje na temat przetargów odszukamy w sieci wystukując tekst: komornik Tarnowskie Góry.

Licytacje komornicze w Tarnowskich Górach
Dodatkowo warto zaznaczyć, że jeżeli mieszkanie trafiło na licytację, to jego stan nie musi oznaczać niskiego standardu. Licytacje komornicze Tarnowskie Góry odbywają się z wielu powodów, przez co także standardy lokali mogą zdecydowanie różnić się między sobą. W wielu przypadkach są to powierzchnie nadające się od momentu zakupu do zamieszkania, bez konieczności remontu. Co istotne, mieszkania z licytacji komorniczej sprzedawane są na zasadzie nabycia pierwotnego, w związku z tym są zwolnione z długów i obciążeń hipotecznych dłużnika.

Teoretycznie więc możemy nabyć wymarzone mieszkanie w dobrej cenie. Wcześniej jednak powinniśmy dokładnie przemyśleć ową transakcję. Chcesz wiedzieć więcej – czego jeszcze nie wiesz?