Jak skutecznie ściągnąć należny dług od obywatela RFN?

Prowadzenie interesów w Republice Federalnej Niemiec to często lukratywna działalność. Niestety, możemy stać się ofiarą oszustów. Jak najszybciej odzyskać należne nam środki finansowe?

Przede wszystkim, powinniśmy nadać wezwanie do zwrotu długu. W wezwaniu powinniśmy precyzyjnie zaznaczyć, czego dotyczy dług oraz podać finalny termin uiszczenia długu.

Gorąco zapraszamy do poznania większej ilości artykułów na poruszany temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz stronę (http://www.robak.konin.pl/oferta/zamykarki/automatyczne/jednoglowicowe/automatyczna-zamykarka-jednoglowicowa-zr-02), na której zaprezentowane są dodatkowe dane.

Jesteśmy zobowiązani też przekazać dłużnikowi, że w razie nie uregulowania długu, kwestia zostanie przekazana do windykacji. Dla takiej osoby to bardzo

dług

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

niekomfortowa okoliczność, bo to ona zostanie zmuszona opłacić koszty procedury. Windykacja należności w Niemczech to mimo to nie rzadka sytuacja. Według szacunków, aż 25 proc. transakcji nie jest spłacana terminowo!

Jeżeli nasze wezwanie nie poskutkuje spłaceniem zobowiązań, powinniśmy przekazać sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to zakres wyspecjalizowania wielu rodzimych kancelarii prawnych (gdzie zamówię windykację na Niemcy). Ich pracownicy posługują się językiem niemieckim, dlatego bez trudu porozumieją się z dłużnikiem. Na piśmie i w rozmowie telefonicznej zostanie kolejny raz poproszony o uregulowanie długu.

Jeżeli i to nie poskutkuje, personel kancelarii polecą wierzycielom rozpoczęcie procedury sądowej. Niemieckie regulacje proponują dwa warianty postępowania – uproszczone ewentualnie zwykłe. Postępowanie uproszczone umożliwia wyegzekwowanie długu już w przeciągu dwóch miesięcy. Podstawą jest jednakże zaakceptowanie jej przez dłużnika. Jeśli tak się nie stanie, wierzyciel powinien postawić na postępowanie zwykłe.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i sprawdź praktyczne informacje – pochłoną Cię całkowicie.

Będzie musiał być również gotowy na dłużej trwającą procedurę i obowiązek przedstawiania należytych dowodów podczas przewodu.

Windykacja należności w Niemczech trochę różni się od procedur przyjętych w Polsce. Przede wszystkim, niemieckie prawo chroni dłużnika, a nie wierzyciela, jak to obowiązuje w wypadku polskich regulacji. Nie oznacza to jednak, że wierzyciel jest na przegranej pozycji. Chcąc zwrotu należnych mu pieniędzy, powinien jednak zgłosić się z prośbą o pomoc do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tym typie działalności.