Jak obecnie wygląda rynek paczek przy coraz dynamiczniej rozwijających się firmach kurierskich.

Jeszcze piętnaście lat temu nikt chyba nie przypuszczał, że pozycja naszego największego dostarczyciela listów w pewnej chwili się skończy. Wszystko, co wiązało się z dostarczeniem listu czy paczki jednoznacznie się kojarzyło z pocztą.

listonosz roznoszący listy

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w pewnej chwili na rynku pojawiły się pierwsze firmy starające się złamać monopol państwowego molocha. Nie dysponowały one dużym zapleczem, ceny również na początku nie należały do zbyt atrakcyjnych, lecz część z nich przetrwała ciężki początek i zaczęło się rozwijać. Zachęciły klientów w pierwszej kolejności poziomem usług. O ile typowa pocztowa paczka szła czasem ponad tydzień, to firmy kurierskie zaczęły proponować dostarczenie w 24 godziny. Ten szok jakościowy sprawił, że rosnąca ilość klientów decydowała się na skorzystanie z ich usług, porzucając kiepskiej jakości usługi pocztowe nawet kosztem trochę wyższej ceny. Rosnąca ilość klientów spowodowała również, że ceny maleją, firmy utworzyły całą swoją logistykę równocześnie ograniczając koszty, przez co obecnie ceny usług za przesyłki są podobne jak w przypadku tradycyjnej poczty, a tak naprawdę jakość usług będzie znaczne większa.

Bez wątpienia bardzo duży wpływ na rozwój firm kurierskich w naszym kraju miał rozwój handlu internetowego.

Ten tekst wydał Ci się interesujący? Masz ochotę na więcej posty? Zatem nie wahaj się i klikaj wyburzenia i rozbiórki warszawa w ten link.

Obecnie większość paczek to zwyczajnie zakupy klientów realizowane w sklepach internetowych lub na serwisach aukcyjnych. Wielu sprzedawców mając w pamięci problemy, które się wiązały ze współpracą z pocztą raczej wolało, żeby ich paczki mogli dostarczać kurierzy szczegóły pod tym łączem – Patron Service. Szybko, sprawnie i terminowo, a co najważniejsze, coraz taniej. I obecnie udział ich na rynku paczek cały czas rośnie, rośnie także rywalizacja pośród firm które świadczą takie usługi.

właściciel firmy

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie do wyboru będzie kilku dużych dostarczycieli oraz wiele małych firm, często świadczących usługi lokalnie.

Nie ociągaj się — sprawdź jakie interesujące informacje posiada nasza autorska strona www. Jej tematyka z pewnością niezwykle Cię zaciekawi.

Oferta firm kurierskich różnić się będzie niekiedy od siebie, więc jeśli ktoś potrzebował będzie znaleźć najlepszą z nich, czy to do jednorazowego dostarczenia, czy na długą współpracę, to najlepiej będzie sprawdzić jakiś dobry rejestr firm kurierskich.