Jak się uczyć to we wspaniałym miejscu. Najkorzystniej bowiem, żeby poza nauką istniały jakieś ciekawe dodatki

To, gdzie się kształcimy ma znaczenie. Powiedz, czy wolałbyś uczyć w małym, obskurnym pokoju bez okien czy może na tarasie, gdy jest piękna pogoda? Być może przewrotnie powiesz, że wolisz mały pokój, bo nic nie będzie Cię rozpraszało, żadne widoki, przyroda czy ciepłe powietrze, które zmusza wręcz do innych czynności, niż kucie. No OK, coś w tym jest, lecz takie miejsce bardziej służy do medytacji i tu się można zgodzić, że jest nawet znacznie lepsze niż piękny, słoneczny taras. Jednak z nauka jest trochę inaczej.

sale konferencyjne

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka wymaga miejsca, w którym nasze horyzonty mogą dryfować najdalej jak się da. Nie mogą być ograniczone murami i innymi przeszkodami. Przecież, mówię to w formie metafory, albowiem już od dziecka uczymy się w klasach. Są od tego wyjątki, ale ciągle to są jedynie wyjątki. Wiadomo, że nauka w klasie jest lepsza niż na zewnątrz, bo dziecko siedzące w ławce może latwiej skupić się na lekcji.

Wzrok ma skupiony na tablicy, lepiej słucha nauczycielki, a tylko spojrzy raz na jakiś czas w okno. Na dworze stale coś by go rozpraszało. Jednakowoż, nauka w pięknym miejscu ma drugie dno. Nie jest to ważne, w jakim miejscu mamy na przykład wykład, ale jaki jest generalny klimat danego miejsca. Nie bez powodu więc różnorakie szkolenia czy konferencje przeprowadzane są w ciekawych miejscach. Często możemy zobaczyć oferty: konferencja na Mazurach, konferencja nad morzem. To poważna zaleta, że poza nauką można coś zwiedzić, udać się na łono natury, przyjemnie się poczuć w takim miejscu. mojekonferencje.pl/na-mazurach

sale konferencyjne

Autor: Oregon Department of Transportation
Źródło: http://www.flickr.com

Właśnie dlatego takie konferencje wypadają najlepiej, bo oprócz nauki jest także czas na przyjemności, a przecież wtedy jest największa chęć na przyswajanie wiedzy. Gdybyśmy byli zmuszeni do nauki w jakimś niezbyt ładnym miejscu czulibyśmy tak zwany dysonans poznawczy, bo gdyby nawet szkolenie przypadło nam do gustu, to jednakże otoczenie i klimat miejsca mógłby nas zniechęcić. Ostateczna więc ocena takiego miejsca i szkolenia (dalsze informacje) mogłaby być znacznie zaniżona przez te właśnie drugorzędne, ale jednak niezwykle ważne kwestie.