Jak umyć samochody – kilka tipów

Jeżeli posiadamy własne auto, chcemy by wyglądało jak najlepiej. Głównym sposobem jest oczywiście dokładne i częste mycie. Możemy skorzystać z minimum trzech form – myjni automatycznej, ręcznej czy samodzielnego czyszczenia w wyznaczonych do tego miejscach. Warto zaznaczyć, że kiedy myjemy auto w nieprzystosowanym miejscu, możemy dostać karę finansową. Pierwsza z wymienionych, czyli myjnia automatyczna, nie zawsze spełnia oczekiwania. Może się zdarzyć, że czyści nie we wszystkich miejscach, dodatkowo brudne szczotki mogą zarysować lakier. Jeżeli zamierzamy umyć pojazd samodzielnie, powinno się sprawdzić, jak zrobić to prawidłowo, by nic nie uszkodzić.

Po pierwsze musimy wiedzieć czego potrzebujemy. Auta nie umyjemy bez wiadra, najlepiej 2, gdyż do pierwszego wlejemy szampon, z kolei drugie – z wodą może być potrzebne do płukania gąbek czy szmatek. Kolejny jest samochodowy szampon i inne kosmetyki samochodowe, przykładowo różnego typu nabłyszczacze, płyn do okien, wosk lub płyny do felg. Kosmetyków jest naprawdę dużo, więc na pewno każdy znajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Źródło artykułu –

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro mamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, potrzebna będzie również gąbka do mycia. Obecnie można ją wymienić na lepsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się doskonale. Do wysuszenia auta najlepszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej ponownie z mikrofibry, która bardzo dobrze wchłania wodę. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać jest spłukanie samochodu wodą. Nakładanie szamponu od razu na piasek i kurz może spowodować uszkodzenia lakieru. Po spłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one często naprawdę pełne brudu, dlatego warto przygotować do ich czyszczenia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół przychodzi czas na części poziome, następnie skośne. Warto wiedzieć, że najkorzystniejszymi ruchami, jakimi możemy myć samochód, są ruchy proste. Umyte auto rzecz jasna trzeba spłukać wodą.

Do osuszania niezastąpiona będzie szmatka z mikrofibry lub ręcznik – także z tego materiału. Świetnie chłonie wodę, dzięki czemu naprawdę dokładnie ją usuniemy. Gdy auto jest osuszone warto umyć specjalnym płynem szyby. Dodatkowo bardzo dobrym krokiem jest woskowanie pojazdu – źródło. Należy jedynie gąbką (najczęściej dołączoną do wosku) nakładać cienką warstwę na lakier i wypolerować go delikatnie ściereczką. Za pomocą tej czynności, będziemy mieć komfort wyczyszczonego auta przez dłuższy okres.

Choć może się wydawać, że myjnia (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/osprzet-odkurzaczy-techkar,2,3563) to rozstrzygnięcie szybsze i wygodniejsze, samodzielne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie w pełni czysty. Jego elegancki wygląd stanie się niejako wizytówką i z pewnością taka praktyka będzie procentować w przyszłości.