Jakie możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, zalety kamer nagrywających w technologii 360.

Rzeczywistość wirtualna po raz pierwszy się pojawiła pod koniec ubiegłego wieku. Wtedy już bowiem na rynku pojawiły się okulary, jakie miały przenosić graczy wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim możliwe było obserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby widziało się wszystko naprawdę.

Takie były

gra na xboxie

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

teoretyczne założenia, jednak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te zamierzenia. Technologia nie pozwalała jeszcze na to, aby wszystko działało tak jak chcieli tego twórcy, urządzenie nie było bowiem zbyt poręczne i sprawiało problemy ze stanem zdrowia grających. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. W roku 2012 na rynku się ukazały obecne gogle wirtualnej rzeczywistości, o znacznie większej ilości możliwości niż pierwowzór sprzed lat. Ale aktualnie możliwości technologiczne są nieporównywalnie inne, dzięki czemu aktualnie produkowane Google działają znacznie lepiej niż pierwsze ich odmiany. Po pierwsze proponują znacznie lepszą jakość wyświetlanego obrazu, lecz również wygodę stosowania. Zdobywają one coraz więcej popularności, przede wszystkim będą z nich korzystać gracze, lecz zaczynają zdobywać także kolejne obszary.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy, które robić można w takich goglach, są filmy. Lecz nie takie filmy, jakie wszyscy znamy, czyli wyświetlane na płaskim ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.

Filmy takie nagrywane są za pomocą systemu paru lub nawet parunastu kamer, dzięki czemu dostaje się możliwość obejrzenia obrazu ze wszystkich stron. Filmy w tej technologii oglądać można na komputerach i smartfonach, ale najbardziej niesamowite wrażenie robią w goglach.

Zaintrygował Cię ten post? Więc kliknij w link do serwisu wyposażenie sal konferencyjnych i rozkoszuj się innymi newsami. W razie pewnych pytań – odezwij się do nas.

Wystarczy przekręcić w nich głowę w jedną lub drugą stronę, żeby zmienić kąt spoglądania na daną scenę. W sklepach zaczęły się już pojawiać kamery 360, za pomocą jakich kręcić można samodzielnie tego typu filmy. Najprostsze z nich dysponują kilkoma oddzielnymi kamerami, lecz bardziej zaawansowane wersje mogą ich mieć nawet kilkanaście. Przez to kręcić można nawet w amatorskiej formie filmy, które na każdym mogą zrobić bardzo duże wrażenie.