Jak wykorzystać Unię Europejską?

Unia Europejska to organizacja, która daje Polsce wiele możliwości – jeżeli jesteśmy chociażby trochę aktywni, mamy okazję czerpać zyski z uczestnictwa Polski w owej organizacji. W ogóle to czas błyskawicznie biegnie – przecież weszliśmy do Unii Europejskiej już 10 lat temu. Nawet politycy, którzy wcześniej byli ogromnymi przeciwnikami wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej bardzo dobrze wiedzą, że całkowicie nie mieli odnośnie tego racji. Chociaż to tak czy siak politycy, a każdy wie, iż krajowa polityka jest grą. Cóż, geopolityka jest mimo wszystko nieubłagana – jeśli nie chcieliśmy być jak Ukraina, kategorycznie musieliśmy powiedzieć tak w referendum.

Bank Uni Europejskiej

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo cieszy, że Polacy okazali się mądrą nacją, chociaż tak naprawdę nie byliśmy akurat w owym aspekcie jakimiś rodzinkami, ponieważ wszystkie kraje zagłosowały na tak…

Fajnie, iż tak się stało, bo choć UE jest nieco chorym tworem, bardzo zbiurokratyzowanym, za bardzo lewicowym, to jednak dał nam bardzo dużą szansę.

Czy gromadzisz informacje w odniesieniu do przedstawianego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w tym opracowaniu (https://pkrajewski.pl/przemysl/). Ono także będzie dla Ciebie atrakcyjne.

A więc jeśli ktoś, jak to wcześniej już zostało wspomniane, potrafi pokazać swoją aktywność, ma możliwość odnieść spory sukces. Przykładowo ma okazję pozyskać fundusze z unii na otworzenie firmy! W wielu przypadkach mamy sensownie przygotowany biznesplan, niemalże w 100% jesteśmy pewni, iż możemy odnieść znaczny sukces w świecie biznesu, ale cóż z tego, jeżeli po prostu nie mamy pieniędzy na choćby zatowarowanie, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, witrynę internetową, etc.

Interesujący tekst, prawda? Jeżeli zatem masz ochotę przeczytać podobny serwis, sprawdź (https://franklincovey.pl/szkolenia/wirtualny-pracownik-jak-pracowac-zdalnie-i-nie-zwariowac/) co dla Ciebie przygotowaliśmy, to również będzie w Twoim.

No zależy wszystko od rodzaju oferowanych przez nas usług czy produktów. Unia daje kasę na niemal wszystko, chociaż pewnie taki szmateks raczej nie jest przesadnie lubiany.

Są tak naprawdę zróżnicowane typy dotacji unijnych – można powiedzieć, że jeśli dopiero zaczynamy firmę, a więc nie mamy nawet NIP-u i REGON-u, zapewne uzyskamy góra 20 tysięcy zł. To oczywiście znaczna kasa: chociaż trzeba zapamiętać, iż nigdy dotacje unijne dla firm jak nie powinny być wydane na głupstwa.

Z dosłownie każdego wydatku potem trzeba się rozliczyć, a więc jeśli ktoś sądzi, że kupi za unijne pieniądze konsolę, wakacje w Tunezji czy luksusowe obuwie, jest w wielkim błędzie. To znaczy – tego typu możliwość oczywiście jest, ale tak czy siak potem będzie unijna kontrola: no i wtedy nie będziemy mieć wiele powodów do dumy.