Jakim sposobem otrzymać fundusze na rozwój przedsiębiorstwa?

Jeżeli rozmyślasz o dalszym rozwoju Twej firmy, wprowadzaniu nowych rozwiązań, promocji zagranicznej, powinieneś mieć pojęcie, iż fundusze na ten cel możesz otrzymać w ramach funduszy WE.
Dzięki wsparciu WE można rozwijać mnóstwo obszarów działalności Twej firmy.

Dotacje unijne na rozwój firmy można otrzymać z Projektu Inteligentny Rozwój, Programu Polska Wschodnia a także z programu regionalnego w Twoim województwie przeczytaj na stronie . Dopłatę możemy otrzymać, jeżeli potrzebujesz przygotować portal e-usługowy czy opracować tak zwane rozwiązanie B2B.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna (https://trenerzy.pl/zarzadzanie-soba-w-czasie/) też bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Poza tym, środki unijne możesz przeznaczyć na wprowadzenie elektronicznych systemów w ramach Twej działalności, przykładowo tyczących się kierowania przedsiębiorstwem bądź budowania relacji z nabywcami. Fundusze można przeznaczyć np. na termomodernizację budowli przedsiębiorstwa, wprowadzanie energooszczędnych technik lub rekonstrukcję linii produkcyjnej. Kiedy zamierzasz uzyskiwać energię ze źródeł odnawialnych (na przykład montując słoneczne panele), wówczas wydatki na tenże cel również mogą być częścią projektu. Być może potrzebujesz też modernizacji nagrzewania, klimatyzatorów albo wentylacji. Można również starać się o dofinansowanie projektów polegających na przykład na tworzeniu elektrowni słonecznych, geotermalnych bądź wykorzystujących biomasę. Gdy otrzymasz dopłatę, wytworzoną energię możesz przeznaczyć na cele własne, ale nadwyżki możemy też przekazywać do sieci energetycznej.

wydruk
Środki na potrzeby inwestycyjne są dostępne głównie w postaci pożyczek przydatna strona . Będziesz musiał je oddać, ale pozyskasz je łatwiej niż w banku, zaś warunki spłaty będą korzystniejsze. Kiedy prowadzisz przedsiębiorstwo na terenie wiejskim, można zaciekawić się także Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W takim przypadku dofinansowanie na rozwój firmy możesz uzyskać w Regionalnych Grupach Działania, które funkcjonują zazwyczaj w paru sąsiednich gminach. Miej na względzie, iż ze swym projektem musisz się wpisać w lokalne strategie.