Tag: PIT

PIT

Czy kolekcjonowanie starych banknotów i monet to hobby dla każdego i z jakiego powodu czasami nie warto lokować w monety kolekcjonerskie?

Numizmaty więc monety oraz wyroby monetopodobne są świetną lokatą majątku. Przede wszystkim jeśli wyprodukowane są ze srebra albo złota. Jest to dobre zabezpieczenie pieniędzy w cennym kruszcu, który posiada także wartości mennicze oraz każdego roku mógłby zyskiwać na wartości.

Wypełnianie PIT-u nie można zaliczyć do ulubionych czynności – jak prosto można wypełniać go internetowo?

Składanie PIT-u przez Internet jest coraz bardziej powszechne. Nie ma co się dziwić, gdyż sposób ten zawiera w sobie dużą ilość zalet, których nie można znaleźć przy wypełnianiu deklaracji podatkowej tradycyjną metodą. Ale zacznijmy od początku.

W jaki sposób prawidłowo rozliczyć coroczne zeznania finansowe?

Każdy z nas doskonale wie, że Polska jest stosunkowo biurokratycznym krajem. Typowy obywatel, który nie wie, jakie obowiązki ciążą na jego barkach może niejednokrotnie spotkać się z dotkliwą karą pieniężną, która zostanie wymierzona mu przez organy administracji. Takie zjawisko niestety jest częste. W takim razie z naszej strony musimy uczynić wszelkie wysiłki, aby taka pozycja w żadnym razie nie miała miejsca w naszym życiu. Jednym z takich przymusów państwowych, który niestety może sprowadzić na nas liczne kłopoty, o ile ewidentnie nie wykonamy go właściwie to rozliczenia deklaracji PIT 2014.

Finanse każdego przedsiębiorstwa to bardzo istotny aspekt funkcjonowania każdej firmy

Na pewno zdarzyło nam się, że jakiś klient po czasie opłacił którąś fakturę. Niektórzy się tłumaczą, a inni nie a my w sumie, by mieć płynność finansową w firmie znowu musieliśmy brać pieniądze z rodzinnego budżetu. Dlatego nie da się funkcjonować. Należy pamiętać żeby w umowie, jaką zawieramy z klientem, który nie płaci natychmiast zaznaczyć termin zapłaty i zaznaczyć, że za zwłokę zostaną naliczone odsetki. A jeżeli nie mamy pojęcia jak je naliczyć to pomoże nam coś takiego jak kalkulator odsetek ustawowych, który szybko pozwala nam policzyć ile gotówki dodatkowo za zwlokę ma dać nam klient.