Czy nośnik reklamowy może służyć wyższej sprawie? Jak najbardziej. Pokazuje to wydarzenie z Bostonu

Nośniki reklamowe kojarzą nam się nie zawsze najlepiej, bo od razu widzimy nachalną reklamę, która przekonuje do kupna jakiejś rzeczy lub skorzystania z pewnej usługi. Z pewnością winą nie jest sam przekaz reklamowy, ale być może przesyt różnych form przekazu reklamowego, jaki możemy zaobserwować wszędzie – od ulicy po internet. Niektóre jednakże formy przekazu reklamowego, jak billboardy mogą być stosowane w bardzo właściwym celu, o czym można było się przekonać przy okazji zamachu bombowego w Bostonie.

billboard reklamowy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
A więc, po tym terrorystycznym ataku w czasie bostońskiego maratonu, telebimy stały się pomocą do zarządzania kryzysowego. Tuż po ataku bombowym na telebimach wyświetliły się wiadomości o eksplozjach.

Najrozmaitsze informacje zazwyczaj zmieniają się każdego dnia – solidna treść (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-rozliczac-delegacje-krajowa-przedsiebiorcy) za każdym razem się przyda. Mając zamiar się z nią zapoznać, wejdź w poniższy link – tam wszystko dla Ciebie zreferowaliśmy.

Operator takich ekranów poświęcił cały czas emisyjny odpowiednim ludziom od zarządzania kryzysowego i w taki sposób byli oni w stanie przesyłać kluczowe wiadomości widoczne dla mieszkańców miasta. Na telebimach poza tymi komunikatami pojawiła się też nazwa twitterowego profilu agencji, to szczególnie tam bez przerwy przesyłane były najbardziej aktualne komunikaty o zamachu.

zewnętrzne reklamy

Autor: christopher Lough
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widzimy w tej sytuacji, zaszło bardzo udane połączenie reklamy offline i online, to znaczy szybka współpraca telebimów i twittera przyniosła wiele pozytywnego. To właściwie dobry przykład na to, iż właściwe informacje w internecie są najprędzej aktualizowane, lecz nie jest prawdą, że reklama (oklejanie szyb samochodowych) poza siecią nie istnieje. W tej sytuacji telebimy były pomocne i to w kluczowej sytuacji. Łatwo sobie wyobrazić, gdyby takie coś zdarzyło się w naszym kraju i przykładowo billboardy Poznań mogłyby też stanowić taką platformę połączoną z siecią internetową. Pierwszy news o tym zdarzeniu i o szukanych osobach dostrzegany byłby w przestrzeni miejskiej, a bardziej szczegółowe informacje pojawiałyby się w internecie. Więcej można przeczytać z tego źródła: .

Tego typu zastosowanie mogłoby być w każdym miejscu, na przykład billboardy Lublin. Jak więc widać billboardy to nie jedynie nośniki reklamowe, jak jest pilne mogą stanowić istotny „słup” informacyjny, który przekazuje ważne informacje. Możemy go wykorzystać podczas różnych wydarzeń, nie tylko, jak dojdzie do nieszczęśliwej sytuacji.