Praca nie ma sensu jeśli jest mało efektywna. Każdy właściciel firmy powinien zabiegać o jak najlepszą efektywność

Praca nigdy nie jest taka sama. Zawsze bowiem występują pewne rozbieżnościw podejściu do tego zagadnienia. Wiele zależy od miejsca w którym się pracuje, od współpracowników. Najważniejszy głos ma jednak ten, kto ponosi największą odpowiedzialność za firmę– szefa, dyrektora czy wspólników. To od tych ludzi zależy, jak wygląda efektywność pracy.

praca przy laptopie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Nieprzestrzeganie tych wytycznych może skończyć się źle dla całej organizacji. Tylko najlepsze firmy zaś starają się działać najlepiej właśnie w tej dziedzinie. Efektywność czasu pracy to podstawa profesjonalizmu. O co w tym chodzi? Wytyczne, które są za to odpowiedzialne są tworzone z prostej kalkulacji różnicy czasów wykonanej pracy do sumy czasów, jakie są osiągalne na wykonywanie danych prac. O czasie normatywnym mówimy wtedy, gdy planujemy, nie wiem, ile (ciąg dalszy tego materiału: więcej pod adresem http://grupapartner.pl/)dokładnie wyniesie czas wykonania pracy, ale możemy to dość dokładnie zaplanować.

Czy masz ochotę może poddawać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst (https://bankrumia.pl/), który publikuje zbliżone tematy.

Czas dostępny zaś, to czas faktyczny, dokładnie określający czas przeznaczony na wykonanie pracy. Po zsumowaniu czasów normatywnych czyli planowanych, możemy dokładnie określić przedział na wykonanie danego zadania (pora dnia, miesiąc), a później podzielimy to przez czas dostępny, to otrzymamy efektywny czas pracy. To zdecydowanie skuteczniejsze niż badanie wskaźników ilościowych produktywności, gdyż pozwala na bardziej obiektywne obliczanie efektywności zrealizowanej pracy.

Dzięki temu mamy możliwość bardziej dobrego rozliczania pracy. Nie powinno się jednak tym sposobem całkowicie zastępować wskaźnika ilościowego. Powinien on być funkcjonalnym dopełnieniem, który wpływa na lepsza pracę.

To bardzo ważne, żeby każda firma mogła jak najbardziej zbliżyć się do tego ideału, gdyż możliwość wieloaspektowej interpretacji czasu nie zawsze korzystnie wpływa na sam proces pracowania. Z jednej strony mamy więc zarządzających firmą, dla których czas to kluczowy obok efektywności, wskaźnik, jak przebiega praca.

Zdjęcie w technice rybie oko

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Druga strona to pracownicy dla których czas jest równie ważny,ponieważ zależy im na uczciwym rozliczeniu ich pracy. Czasami jednak jest to niemożliwe, co może być przyczyną licznych frustracji i nieporozumień. To na pewno nie sprzyja na dobrą pracowniczą atmosferę.