Wskazówki techniczne dla początkujących znawców gier i grafików

Kiedy zajmujemy się grafiką lub jesteśmy miłośnikami gier komputerowych potrzebujemy specjalnego sprzętu o właściwych parametrach. Co należy wiedzieć kupując specjalistyczny komputer do gier, grafiki, prac o charakterze architektonicznym i modelarskich?

praca na komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dzisiejsze gry mają imponującą grafikę, fabułę, wciąż daje wiele możliwości. Choć dużo z nich można uruchomić w komputerach średniej klasy, jakość obrazu i płynność może pozostawiać wiele do życzenia. Żeby idealnie sprostać ich wymaganiom, każdy zaawansowany gracz musi chociaż wymienić podzespoły bądź nabyć nowy komputer do gier. Mnóstwo początkujących ma pojęcia na jaką maszynę do gier wybrać (ciąg dalszy). Laptopy do gamingu są szczególnie kosztowne, a za ich cenę da się zakupić bardzo wysokiej jakości komputer stacjonarny, dlatego tradycyjne rozwiązanie jest bardzo często wybierane przez zaawansowanych graczy i posiada wiele zalet. Stwarza możliwość łatwej rozbudowy i ulepszania maszyny. Szczególnie istotne są oczywiście specjalne karty graficzne do gier, bowiem bez nich uruchomienie jakiekolwiek gry nie jest możliwe. Najlepsze obecnie karty graficzne do gier to GeForce GTX 980 i Radeon R9. Natomiast najnowocześniejszy, szczególnie zalecany model, jaki się ostatnimi czasy zjawił w sprzedaży, to GeForce GTX 1080. Nowe programy specjalistyczne dla architektów oraz budowniczych również wymagają komputera wysokiej jakości. Choćby popularny wśród budowniczych program Norma PRO firmy Athenasoft ma dość duże wymagania graficzne. Dlatego, kiedy używamy jakiegokolwiek specjalistycznego oprogramowania dla architektów, grafików i budowniczych, niezależnie czy będą to programy firmy Athenasoft lub >>> witryna internetowa innego producenta, należy pamiętać, że wymagane parametry techniczne dotyczą absolutnego minimum. Żeby osiągnąć właściwy komfort użytkowania aplikacji, czasami należy rozważyć kupno nowych części do PC-ta lub jego wymianę.

W wielu przypadkach wymiana karty graficznej łączyć się będzie się z wymianą zasilacza. Naturalnie kiedy się na nią decydujemy, nie powinniśmy zapominać o szczegółach i upewnić się w jakim stanie jest nasz kabel (zobacz przewody uziemiające) zasilający (oferta na Ceneo). Pozornie wydaje się, że jest to dosyć błaha sprawa, jednak zużyty, nieprzystosowany do mocy zasilania, złej jakości kabel może stać się bezpośrednim powodem przepalenia się komputera.