Jak zagospodarować pokój dla młodego człowieka, aby to pomieszczenie spełniło jego życzenia

Każdy młody człowiek pragnie posiadać na swój użytek to jedno najistotniejsze pomieszczenie, czyli własny pokój. To w nim rozwiązuje zadania domowe z chemii i słucha ulubionej piosenki. W młodzieżowym pokoju bywają przyjmowani goście – rówieśnicy naszego nastolatka. Sama prezencja pomieszczenia nie jest kwestią zbiegu okoliczności. Ściany muszą posiadać odpowiedni odcień, a starannie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć peerelowskie ozdoby. Spośród wszystkich sprzętów najbardziej reprezentatywne pozostają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne meble dla nastolatków cechują się prostotą i funkcjonalnością. Spokojne kolory współgrają ze sobą, tworząc bardzo niespotykane połączenia. Do takich mebli w nowoczesnym stylu najlepiej będą pasować dodatki w wręcz takich samych odcieniach, czyli trójkolorowy, puszysty chodniczek, nieoklepany żyrandol i smart żaluzje z lejącego się materiału. A jeżeli pomieszczenie zarezerwowane na pokój ma dość dużą powierzchnię, to można pomyśleć o postawieniu ponadprogramowego mebla, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd takiego pokoju może prezentować się następująco: popielata jednoskrzydłowa otwierana przesuwnie szafa na palta, tuż obok wydzielone miejsce do pracy, czyli biurko. A tuż nad nim półeczka na lektury, zdjęcie i suweniry z wakacyjnych wypadów. Po przeciwnej stronie pokoju, niedaleko drzwi, stoi komoda z 4 szufladami, przeznaczonymi na trzymanie ubrań. A w nieodległym sąsiedztwie znajduje się komfortowe łóżko, które w dzień bywa nakryte zielono-brązową narzutą i pełni również funkcję kanapy . Młodzieżowe meble można kupić praktycznie w każdym sklepie, który posiada w swojej ofercie tego rodzaju sprzęty do domów.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie drogie, ale i zaplanowane, sprawunki warto wybrać się wraz z nastoletnim synem. Jeżeli nastolatkowie sami dokonają wyboru danego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać wolny czas we własnym pokoju, a może nawet z większą werwą zabiorą się do odrabiania lekcji.nasz odnośnik – (zobacz www.jeger.pl/pl/lakiery-i-woski-do-efektow-dekoracyjnych/250-jeger-lakier-dekoracyjny-brokatowy-5902166630884.html)Branie pod uwagę gustów naszych dzieci jest najistotniejszym kryterium. Jeśli urządzimy pokój nie zważając na zdanie młodzieży, to możemy oczekiwać następnej domowej kłótni. Pamiętajmy, że niekiedy warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale w zamian za to spędzać długie jesienne wieczory w spokojnej i typowo familijnej atmosferze. Koniec końców rzeczone wcześniej pieniądze szczęścia przecież nie pozyskują.