Najważniejsze informacje o tym jak powstały smartfony, przykłady ich wykorzystania w biznesie i życiu codziennym.

Smartfony szturmem wdarły się w nasze codzienne życie, jak się okazuje w ostatnich latach coraz mniej klientów wybiera tradycyjne telefony z klawiszami. Tak naprawdę smarftony to bardzo wydajne komputery, tyle że w miejscu klawiatury i myszy posiadają jedynie ekran dotykowy.

Co zupełnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby można z nich było wygodnie i przyjemnie korzystać.

Po przeanalizowaniu tego tekstu, polecam (https://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) inne wiadomości na prezentowany temat, które będą równie wciągające.

Mimo że popularność zyskały raptem parę lat temu, to mało kto wie, że historia ich trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie przed dwudziestu laty IMB wypuścił do sprzedaży pierwsze urządzenie z ekranem dotykowym, które jednak w tamtych czasach nie zyskało dużej popularności. Potrzeba było następnych kilkunastu lat i dużego rozwoju technologii, żeby ukazała się następna odsłona tych urządzeń, tym razem już niezwykle przychylnie przyjęta przez klientów. W chwili obecnej smartfony są naprawdę potężnymi urządzeniami, o wydajności dużo przewyższającej sprzęt komputerowy sprzed niedawna. I producenci bez przerwy dokładają im szybkości procesora i pamięci, jeszcze bardziej poprawiając ich możliwości.

Na dzień dzisiejszy na rynku popularne są urządzenia z dwoma operacyjnymi systemami, to znaczy iOS oraz Androidem. Co prawda jeszcze system Microsoftu próbuje pozyskać jakąś część rynku, lecz na razie nie idzie mu to najlepiej. Wybór odpowiedniego systemu ma duży wpływ na to, z jakich programów i aplikacji można będzie korzystać, a także ile za to trzeba będzie płacić.

Bez wątpienia dużo lepiej pod tym względem wygląda Android. Gry i aplikacje mobilne ściągać można ze sklepu Google Play, w jakim zdecydowana ich większość jest darmowa lub kosztująca symboliczne kwoty. Google prowadzi również otwartą politykę dla programistów, przez co liczba oferowanych aplikacji przyrasta niezwykle dynamicznie. I programy te są coraz bardziej zaawansowane pod względem użytkowym i graficznym, co doskonale można przykładowo zobaczyć po najróżniejszych grach. Lecz na smartfony i tablety produkowane jest też coraz więcej programów użytkowych, biznes bardzo polubił te mobilne urządzenia i coraz chętniej korzysta z ich możliwości.