Talerze pełne elegancji które dodają posiłkom uroku, czyli zastawa porcelanowa nie tylko na święta

Smacznie przygotowane danie smakuje jeszcze lepiej gdy podawane jest na ładnych talerzach. Do suto zastawionego stołu zasiadamy nie tylko na święta, pełnego polskiej kuchni i domowych dań – wystarczy oczekiwana impreza ze znajomymi, urodziny, czy np. rocznica komunii. Na takim wydarzeniu elegancka porcelana to po prostu konieczność.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Esencją starannie podanego obiadu lub deseru zawsze są talerze. W typowo zadbanej formie wyróżniamy talerze dekoracyjne, które służą przede wszystkim smacznymprzegryzkom i ciasteczkom. Możemy na nich położyć przyprawy takie jak chrzan, ćwikła lub grzybki. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – mowa tutaj o porcelanie relatywnie wysokiej klasy. Talerze ozdobne służą również do kładzenia na nich owoców, co bardziej zamożni nie wyobrażają sobie ponadto zjedzenia obfitego posiłku na zastawie „podlejszego” gatunku. Dekoracyjność na talerzach to ponadto innowacyjność i niekonsekwencja. Wyróżniamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i zagięciami, jak w kształcie liścia. Na takowych postawimy fragment wielkiego arbuza, piętrowy tort, upieczonego świniaka. Sprawdź tu: talerze typowe do dań obiadowych, talerz na jajka (wydzielone wgłębienia), małe talerzyki do kawy, herbaty i ciasteczek. Całkiem sporo możliwości wyboru i dopasowań pod względem spożywanego posiłku. Zastanówmy się jednak nad cudeńkami do spożywania jakie jesteśmy w stanie przygotować i podawać na tych talerzach. Czy obecne klasyczne typy talerzy to norma na zawsze, czy porcelana – jakby nie patrzeć ceremonialny standard – już zawsze będzie podstawą pod kutię, torty urodzinowe, małą czarną kawkę w dużej korporacji? Tutaj nie liczmy na większą zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, lecz w wyjątkowy dzień (święta, ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie będzie zadość.

Czy teraz szukasz czegoś fascynującego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to poznaj dane w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę cukier.

Dla zaciekawionych więcej tutaj: .

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez klasowej zastawy na poziomie przyjęciu rodzinnemu nie pomoże elegancko przygotowany obiad. Miejmy te względy także przy czyszczeniu i myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Najdrobniejsze ryski i zabrudzenia na sztućcach, czy kieliszkach – wypatrzone przez gości, a co najgorsze, wspomniane gospodarzom – przyniosą nam powód do wstydu i kompromitacji.

Jeśli omawiany temat niesamowicie Ci odpowiada, to żeby zdobyć dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (http://sosushi.pl/) i kliknij tu.

Taka „plama” będzie krążyć jak cień nad gospodarzami bardzo długo.