Sokowirówki – wyśmienity początek dnia

Zdrowy tryb życia to po pierwsze zdrowe jedzenie, ze sporą ilością owoców i warzyw. Lecz nie są one lubiane przez sporo ludzi, a szczególnie dzieci często marudzą, kiedy mają zjeść buraczki albo nielubiane jabłko. Bardzo dobrym pomysłem na zapewnienie zdrowej, bogatej w witaminy diety może być zakup sokowirówki, przy pomocy której można przygotować pożywne soki ze wszystkich warzyw i owoców.

Przepis na zdrowy i pyszny sok

Autor: First
Źródło: First
Bardzo ważne jest to, że w takich sokach można przemycić warzywa, jakich zwykle się nie jada, na przykład na kawałek selera mało kto się skusi, ale w soku nawet się nie zauważy, że został użyty. Wśród licznych firm które produkują urządzenia AGD warto przyjrzeć się propozycji dwóch cenionych wytwórców, czyli Philipsa i Zelmera. Sokowirówka Philips HR 1861/00 należy do z podstawowych modeli tej firmy.

Duża i pojemna, z ogromnym pojemnikiem na wyciśnięte warzywa idealnie sprawdzi się w większej rodzinie, gdzie każdy będzie chciał wypić przynajmniej po szklance soku. Możliwość regulacji paru różnych ustawień powoduje, że bez problemów można robić smaczne soki i z miękkich i twardych warzyw oraz owoców.

Za to dla osób, które mają mniej miejsca w kuchni albo nie będą potrzebować wyciskać tak dużej ilości soku zdecydowanie praktyczniejsza będzie Sokowirówka PHILIPS HR1855/30. Posiada ona podobne parametry, jak wcześniej opisywany model, ale ma bardziej zwarte wymiary i mniejszy zbiornik na sok. Świetnymi opiniami wśród konsumentów także się cieszą sprzęty polskiego producenta Zelmer. Sokowirówka Zelmer JE1200 szara to dużo mocy i możliwość regulacji kilku obrotowych prędkości, dzięki czemu można za jej pomocą wyciskać sok z każdego rodzaju owoców i warzyw w ilości która w zupełności wystarczy dla całej rodziny. Z kolei Sokowirówka Zelmer Julita jest sprzętem niewielkim i kompaktowym, doskonałym do sprawnego przyrządzenia porannej szklaneczki soku. Ta sokowirówka ma niewielkie rozmiary i nie zajmuje dużo miejsca w kuchni, a dzięki odpowiedniej mocy przygotowywanie soków jest szybkie i wygodne. Poza tym sokowirówka ta ma kilka mechanizmów zabezpieczających, tak więc jej używanie jest bardzo bezpieczne.