Powitaj wiosnę we wnętrzach

Lada dzień wiosna zawita do naszych drzwi. Czas najwyższy na wiosenne dodatki i odmianę wnętrz. Żegnamy się z szarością panującą w mieszkaniach i wprowadzamy do nich optymistyczny powiew wiosny. Podpowiadamy jak w parę chwil otworzyć swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą ciekawe aranżacje z pachnących, barwnych kwiatów. Gdy za oknem jeszcze ponuro i nijako, nie zaszkodzi ”zorganizować” wiosnę w oknie (alglas.pl/). Wystarczy powiesić nieduże butelki i flakony w oknie interesujące parcienaszklo.com.pl/oferta/ do którego lubi zaglądać słońce.

Ale to nie koniec, gdy zapadnie zmrok aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta przykuwająca wzrok, wiosenna dekoracja, powstała w parę chwil wprowadzi do wnętrza powiew świeżości – świetne modele.

Wraz z wiosną dobrze jest powiesić nowe obrazy, grafiki oraz ramki na zdjęcia – wspaniały element dekoracji. Dobrze dopasowane ramki dodadzą aranżacji odpowiedni nastrój, wprowadzą nieco koloru oraz modnego stylu (zobacz całość na naszej stronie). A może by tak postarać się o rodzinną galerię? To niedrogi, a jakże uroczy sposób na odmianę wnętrza. Aluminiowe, choć wyglądają szalenie elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki w energetyzujących barwach najlepiej spiszą się w pokoju naszej pociechy – tam także zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na grube poduszki i ciepłe pledy już minął. Nadeszła pora na pastelowe kolory i delikatne materiały. Tak jak kreatorzy mody stroją modelki w romantyczne sukienki i ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć jedwabie z welurami. W związku z tym warto eksperymentować z gatunkiem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Ważne jest, jak materiał użyjemy. Na fotele, sofy lub krzesła odpowiednia będzie trwała i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie rozchodzi się na szwach a przy tym jest niepodatna na przetarcia. Na sofę wystarczą nowe, odpowiednio dobrane poduszki. Może w kwiaty lub wiosenne ptaki?

|