Nowe zjawisko na Playstation Network

Wielu graczy na pewno zastanawiało się zaledwie kilkanaście lat temu, lub można w łatwy sposób połączyć zalety gry na playstation z grą multiplayer. Obecnie już od kilku lat jest prosto możliwe dzięki Playstation Network – specjalnej usłudze sieciowej, która za darmo pozwala nie tylko grę na konsoli poprzez sieć, ale także najróżniejsze atrakcyjne możliwości – chociażby swoją przeglądarkę internetową, aplikację umożliwiającą zdalne kupowanie gier na konsolę, a również takie funkcje, jak zapamiętywanie użytkowników z którymi się głównie grywa – dzięki temu kontakt z nimi poprzez chat bądź odpowiednią pocztę jest o wiele ułatwiony.

gra

Autor: Veracomp
Źródło: Veracomp
W dwudziestym pierwszym wieku mnóstwo gier jest dostosowanych właśnie na Playstation oraz na Playstation Network – według dyrektora znanej firmy Sony Computer Entertainment, wśród użytkowników Playstation 3 aż 8 właścicieli na 10 posiada konto na Playstation Network, co nie mogło przejść bez echa dla twórców i dystrybutorów gier.

Udostępniona w roku 2014The Elders Scrolls online jest jedną z takich gier – jest w pełni dostępna na Playstation. Miłośnicy Skyrima na pewno się nie zawiodą na nowej wersji cyklu The Elder Scrolls.

Jest to standardowy MMORPG, czyli gra RPG rozgrywana poprzez wielu userów oraz ułatwiająca im wzajemny kontakt. The Elder Scrolls Online dzieje się około tysiąc lat przed zdarzeniami w bardzo znanym Skyrimie – fabuła jest skoncentrowana na umowie między rodziną Thern a nekromantą Mannimarkiem, jaki jest w zmowie z silnym demonem pragnącym całego świata tylko dla siebie. Oczywiście jest to zaledwie wstęp dalszej rozgrywki.

playstation

Autor: Glen Bowman
Źródło: http://www.flickr.com
Najciekawszą zaletą The Elder Scrolls Online jest jej wielka rozmaitość. Świat jest znacznie bardziej rozwinięty niż Skyrim, oprócz tego gracz oprócz zawodu może wybrać stronnictwo (Pakt Ebonheart, Dominium Aldmeru, Przymierze Daggerfall), a jakby tego przy tym było mało – jednej z glidii szukających jednostek o danych talentach (złodziejskich, czarodziejskich czy wojowniczych). Oczywiście każdy z tych decyzji dużo wywiera wpływ na los bohatera. Wyjątkowo nieodzowne są też zdarzenia losowe, co zwykle zaniedbują inni twórcy gier – tutaj na brak atrakcji nie da się narzekać.

Walki są angażujące, idealne w obsłudze a, także dynamiczne – potrzebne jest duże zaangażowanie użytkownika, ponieważ musi kontrolować zarówno atak, jak obronę. Zwolennicy realizmu z pewnością docenią także to, że każdy dialog jest dostępny w wersji dźwiękowej, a wielbiciele pięknej grafiki – wysiłek włożony w stronę wizualną. The Elders Scrolls Online to gra wyczekiwana od wielu lat, a, także choć nie należy do gier bardzo tanich, jej cena jest tego niewątpliwie warta – wysiłek włożony w grywalność i stronę wizualną jest wart pochwały. Posiada silnie ogrom zadań pobocznych, i według wybranych osób można grać w tę grę przez długi czas.