Kryteria IP a także telefony, jakie je spełniają

telefony , przejmując podstawowe funkcje coraz większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w wypadkach, jakie mogą mieć wpływ na sprawne działanie telefonu.

Stąd producenci starają się w taki sposób stworzyć swój sprzęt, ażeby okoliczności zewnętrzne miały na niego jak najmniejszy wpływ.
netbooki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
szyba

Autor: Franke
Śliczne, lekkie, lecz z drugiej strony niesamowicie podatne na oddziaływanie czynników zewnętrznych – taka jest większość dzisiejszych smartfonów koniecznie zapoznaj się z ofertą. Czy jednakże skazani jesteśmy na pokrowce, albo pogodzenie się z tym, że każda troszeczkę bardziej ekstremalna wycieczka może zakończyć się zupełnym zniszczeniem telefonu? Niekoniecznie. Obok owych wszystkich cudów wzornictwa, obudów tak cienkich, iż smartfon można naginać lub nawet złamać w dłoniach, równolegle rozwija się na pewno mniejszy, ale wciąż żywy rynek smartfonów do „specjalnych zadań”.

Czasami trudno jest odnaleźć rzeczywiście użyteczne źródło (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-157-Przecieki-o-DJI-Mavic-Air-2-co-wiadomo/222), więc jeśli zainteresował Cię niniejszy wpis, to bez obawy kliknij tutaj.

To nie są modele jedynie dla budowlańców lub globtroterów. To także rynsztunek dla tych, którzy uwielbiają wrzucać telefon luzem do torebki. Telefon IP 67 jest też dla tych, którzy systematycznie upuszczają telefon na podłogę, a czasem zleci im przy tym w jakieś bagnisko, albo wytarza się w piasku.

I w finalnie dla tych, dla jakich smartfon jest przyrządem, a nie dekoracją czy celem i zwyczajnie nie potrzebują się o niego niepokoić telefon ip68. No, względnie jest jeszcze dla tych, którzy potrzebują po prostu wyglądać na globtrotera.

W końcu wyjmując telefon IP 68 nawet na świeżo wyłożonym deptaku w środku miasta, od razu wyglądamy, jak gdybyśmy ledwo co wyszli z buszu. Do oceny stopnia ochrony użytkuje się norm IP.