Jakie mamy rodzaje gier komputerowych? Czy używane są takie gry w innych celach aniżeli tylko dla rozrywki?

Obecnie jak niemal wszyscy mają w domu laptopy, zapełnianie wolnego czasu grając w gry komputerowe zrobiło się niesamowicie powszechne. Nie wszystkie osoby rozumieją taki fenomen oraz nie praktykują tego typu rozrywek. Jednak warto samemu spróbować aby przekonać się jak wciągająca jest to rozrywka oraz ile możliwości daje. Jakie mamy rodzaje gier komputerowych?

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród różnych rodzajów gier komputerowych można wyróżnić parę najpopularniejszych typów. Pierwszym z nich, ogromnie lubianym będą gry fabularne. Możemy w nich zazwyczaj wcielić się w postać dzielnego bohatera, który w takiej grze wciąż się rozwija i ewoluuje. Jest on coraz lepszy i zdobywa nowe umiejętności, musi przejść różnego rodzaju misje. Często będzie to gra fantasy, która dzieje się w takim też świecie. Innym lubianym rodzajem gier są gry przygodowe, gdzie gracz musi rozwiązać cały ciąg różnego rodzaju zagadek posiłkując się różnymi przedmiotami czy narzędziami.

Ogromnie popularne są gry strategiczne. W grafice widoczne jest ich podobieństwo do planszówek. W tego typu grach trzeba umiejętnie rządzić krajem albo też dowodzić wojskiem tak, ażeby odnieść sukces ekonomiczny albo wygrać wojnę. Jednym z typów gier strategicznych są gry przeglądarkowe, jakie zyskują coraz większą popularność. Można grać w nie przez internet, bez konieczności nabywania gry w sklepie . Bardzo znanym rodzajem gier są gry zręcznościowe, gdzie trzeba pokazać refleks oraz szybkość. Należą do nich znane zapewne wielu osobom platformówki jak też strzelanki. Na pewno sporo ludzi miało z takimi grami do czynienia.

gra fantasy

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Gry zwane symulatorami dają możliwość poczuć się na przykład jak operator jakiegoś urządzenia lub maszyny. Mają one często bardzo zgodną z rzeczywistym obrazem grafikę i są dostępne w wielu wersjach.

Musisz mieć świadomość, że nasza witryna może pomóc Ci w wyszukaniu zajmujących danych na jakikolwiek wątek. Ta strona z pewnością Ci się będzie podobała.

Ciekawostką może być przykładowo symulator lotu, jaki pozwala wcielić się w postać pilota samolotu. Panowie szczególnie lubią gry sportowe. Dzięki nim można pograć w co tylko chcemy. Z pewnością stałą popularnością cieszy się granie w piłkę nożną i możliwość zrobienia rozgrywek razem z kolegami. W bardzo pożyteczny sposób pomagają w nauce gry edukacyjne. Są już częściej wykorzystywane w szkołach jako dodatkowa pomoc dydaktyczna. Dziecko w ciekawy oraz zajmujący sposób może przyswoić sobie wiedzę, której nauka nie będzie bardzo uciążliwa czy nudna.