Jak rozplanować skuteczną i efektowną stronę sklepu internetowego?

Planowanie i projektowanie witryn internetowych nie jest łatwą czynnością. w pierwszej kolejności powinno się podążać za najnowszymi trendami w planowaniu, tak by określona witryna była zawsze jak najbardziej funkcjonalna. Jednak najbardziej istotnym kryterium powinno być za każdym razem zadowolenie odbiorcy.

Laptop

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc elementy będące na stronie powinny być jak najbardziej podporządkowane komfortowi odbiorcy. Podczas planowania stron można popełnić dużo rozmaitych błędów, a każdy błąd może spowodować zmniejszoną liczbę klientów. Ważnym aspektem, choć dość często niedocenianym, jest czytelność stron.

Czujesz, że nasz artykuł był interesujący, ale musisz mieć więcej wiadomości. Nie wahaj się – najedź na podany link i idź do źródła (https://kbsound.pl/).

Badania udowodniły, że najbardziej czytelne są witryny, na których czarny tekst umieszczony jest na białym tle. Witryny z rozwiązaniem odwrotnym można spotkać całkiem często, przykładowo Odbiorcom tego typu stron szybciej męczy się wzrok przy czytaniu.Trzeba unikać zbędnych elementówJeszcze mniej więcej dziesięć lat temu strony internetowe wyglądały całkiem odmiennie niż na dzień dzisiejszy. W pierwszej kolejności była moda na umieszczanie tam rzeczy mających podwyższyć atrakcyjność witryny, które to elementy jednak w efekcie obniżały poziom odbioru strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruchome elementy, a także muzyka odtwarzająca się w witrynie w sposób automatyczny. Pewnym rozwiązaniem jest

Praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

umieszczenie odtwarzacza na stronie, dzięki czemu użytkownik może puścieć muzykę wyłącznie wtedy, kiedy chce. Takie rozwiązanie wykorzystano na stronie O wspomnianych sklepach można poczytać na tej stronie www: dodatkowe wiadomości.

Dobre rozwiązanie projektowe
Na dzień dzisiejszy istnieje wiele stron sklepów, spełniających pozytywne założenia. Na przykład najczęściej apteki internetowe mają bardzo wygodne i czytelne witryny; przykładem jest Na takich stronach klient porusza się z łatwością, dzięki czemu robienie zakupów jest sprawniejsze i przyjemniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest również użycie jednolitych kolorystycznie elementów na stronie, poza wspomnianym już białym tłem. Na stronie na przykład są to elementy zielone, lecz brak pozostałych barw nie zaburza tam czytelności całej witryny. Cała kolorystyka strony nawiązuje natomiast do logo sklepu, co jest często spotykane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony internetowej: