Jak odpowiednio wykonać rekrutację nowych pracowników, zalety korzystania z firm HR.

Wiele firm ma czasami spore problemy z wyszukaniem odpowiednich pracowników. Mimo że teoretycznie na rynku jest duże bezrobocie, to jeżeli zacznie się szukać ludzi z odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem, to czasami będą duże problemy z ich znalezieniem.

rekrutacje pracownicze

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Można rzecz jasna zdecydować się na zatrudnienie absolwentów i nauczenie ich od podstaw, lecz będzie się to wiązać w pierwszej kolejności z kosztami oraz czasem, a oprócz tego nie ma się pewności, że taka osoba po upływie paru miesięcy nie znajdzie czegoś innego. Wiele firm szuka samodzielnie pracowników, publikuje oferty zatrudnienia na swojej firmowej stronie i w portalach z ogłoszeniami, często także szuka pośród znajomych swoich pracowników (zobacz umiejętności miękkie). Często tego typu metody są wystarczające, i w dłuższym lub krótszym przedziale czasu kogoś jednak się znajdzie. Jednak spora liczba firm woli się zdecydować na profesjonalne usługi hr – dzięki zleceniu poszukiwania pracowników zawodowcom nie muszą one tracić dużo czasu na zarządzanie ogłoszeniami i przeprowadzanie rozmów.

Ogromną zaletą przeprowadzania rekrutacji przez firmy HR jest ich znacznie bardziej profesjonalne podejście do poszukiwania pracowników (patrz: usługi HR). W różnych zawodach potrzebne będą inne predyspozycje i doświadczenie, zupełnie inaczej przebiegać będzie rekrutacja handlowców, a w odmienny sposób specjalistów IT czy księgowych.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna adres do rejestracji firmy także bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Doświadczenie oraz wiedza osób zajmujących się zawodowo rekrutacją może im pozwolić znacznie lepiej znaleźć pośród setek chętnych akurat te osoby, jakie będą miały największe możliwości. Z reguły podczas szukania pracowników dla klientów początkowy etap przeprowadza jedynie firma rekrutacja.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
W jego trakcje analizuje się wszystkie oferty, jakie napłynęły jako odpowiedź, i przeprowadzane są rozmowy z kandydatami. Na tej podstawie wybieranych jest parę osób, jakie następnie są prezentowane pracodawcy. Następnie wybiera się kandydatów do kolejnych etapów, które już przeważnie albo realizuje się wspólnie, albo też będzie się nimi zajmować już tylko firma która szuka pracowników.