Interesujące finansowe rozwiązanie, jakie w dłuższej perspektywie czasowej gwarantuje korzyści

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby, jak to możliwe, poprawić trochę komfort swojego życia. Nie chodzi tu o rewolucję, lecz mowa tu o drobnej zmianie, która byłaby zapewne miłym dodatkiem do tego, co mamy obecnie.

metafora kredytu mieszkaniowego

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się, że do tego potrzebne są pieniądze, czasami bierzemy kredyty lub pożyczki. Jak jednak wiadomo, takie rozwiązanie może nas sporo kosztować, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie jest rzeczą przyjemną. Jest jednak interesujące rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przynosi korzyści, czyli dodatkowe przyjemności.

Takie rozwiązanie oferuje na przykład pożyczce (zobacz prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości) pod zastaw hipoteczny. Budując sobie dom, robimy to przede wszystkim po to, żeby zamieszkać w nim, to najwspanialsze co może nas spotkać – długa budowa i nagle można się już wprowadzić. Jest również inna korzyść, nieruchomość bowiem umożliwi zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt (zobacz pożyczki wrocław) konsumencki.

Znakomita większość banków umożliwia zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą było wspomniane – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najkorzystniej, gdy prawnym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka z domem. Znacznie trudniejszym problem może być określenie hipoteki na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne czy przemysłowe. Trudności sprawiają też na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć właśnie taki kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Te warunki dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia.

Oczywistym jest także warunek, iż kredytobiorca musi posiadać, lub współposiadać daną nieruchomość, choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie ma możliwości, aby zabezpieczyć się na nieruchomości osoby trzeciej. Następną trudnością może być także prowadzenie firmy przez osobę, która ubiega się o taki kredyt. Część banków może wtedy odmówić udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt na ratowanie własnej działalności gospodarczej. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne i nie biorą tej opcji pod uwagę.