Gdzie w naszym państwie można jeszcze otrzymać pracę?

Obecnie w naszym kraju, nie jest prosto o robotę. W sensie prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Naturalnie mowa jest o osobie, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W Polsce powszechne jest zjawisko migracji wewnętrznej, innymi słowy zasadniczo rodzinnych przeprowadzek społeczności z województw, w których brakuje zatrudnienia.

logistyka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten przyśpiesza, a poziom bezrobocia rośnie w opuszczanych województwach. Kuriozalnie przyczyną takiego przebiegu zjawisk jest szczególnie niedobór pracowników. Ale nie jest tak fatalnie. Jeżeli w jakimś miejscu ubywa ludzi, to w innym musi ich przybywać. Gorzej jeżeli hipotetyczni robotnicy wyjeżdżają za pracą zarobkową za granicę, ale to temat na inny temat. Województwa, które cieszą się wzrostem ludności, to: Małopolska, Mazowsze i Wielkopolskie. W tamtejszych urzędach pracy dużo łatwiej zdobyć zatrudnienie, nie jest to tylko spostrzeżenie czy pogłoska. Wszystko potwierdzają liczby. poziom bezrobocia oscyluje tam na średnim poziomie 7%, co jest najmniejszym rezultatem w skali Polski. Jakkolwiek, mimo iż mnóstwo ludzi przyjeżdża za robotą, ciągle istnieje w omawianych województwach zapotrzebowanie na pracowników, tak fachowców, po studiach jak i tych, którzy nie posiadają wykształcenia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazy: „oferty pracy chrzanów” (znajdziesz: polecamy lub „praca łowicz” żeby sprawdzić, że w tych ( bez obaw, nie tylko w tych dwóch miastach) istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników – praca łowicz. Na powiatowej stronie urzędu pracy w Chrzanowie obecnie znajduje się ponad 100 propozycji zatrudnienia do przeróżnych gałęzi tak przemysłu jak i szkolnictwa. Zaś w powiecie łowickim aktualnych jest aż 55 wolnych miejsc w 22 różnych firmach. Dużym zapotrzebowaniem cieszy się posada logistyka.

praca

Źródło: flickr.com

Ponownie, pisząc w wyszukiwarce internetowej frazę: „ praca logistyk” można w łatwy sposób przekonać się, że ofert pracy na to stanowisko nie dość, że nie brakuje to stale przybywa i to na obszarze wszystkich województw – praca jako logistyk. Najprawdopodobniej spowodowane jest to wielofunkcyjnością tego zawodu. Technik logistyk planuje, kieruje transport towarów od wytwórcy do kupującego wykorzystując dane płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Jest on „oczami” całej firmy. Jak widać, popyt na pracowników w naszym państwie jest ogromne. Dlatego bezrobotni, przynajmniej ich część mogą spać spokojnie, bo w urzędach czeka na nich praca.