Drukarka laserowa a może atramentowa? Poznaj ich główne cechy, a nie będziesz mieć kłopotów z wyborem

Nie każdy jest rozeznany w sprzętach komputerowych, dlatego nie zawsze podjęcie decyzji co do właściwego urządzenia należy do najprostszych zadań. Jeżeli w takim razie planujesz kupno drukarki, lecz nie masz wiedzy, jaka pomogłaby ci w wyborze wydolnego narzędzia tego typu i zarazem najlepszego producenta, jakim jest np. firma HP czy Brother, musisz poznać istotne cechy drukarek laserowych oraz atramentowych, by później zdecydowanie dokonać zakupu.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Cena to pierwszy fundamentalny dla klienta element. Profesjonalne drukarki laserowe potrzebują niemałego budżetu, jednak można też wyszukać tańsze typy do użytków domowych. W tym drugim wypadku trzeba się liczyć z wysokimi wydatkami na ich użytkowanie. Kupimy niedrogie urządzenie, ale chcąc wymienić toner będziemy zmuszeni naprawdę się wykosztować, a zakup zestawu zasobników może nawet przekroczyć cenę samej drukarki. Drukarki atramentowe, na przykład doceniane przez klientów drukarki HP – zobacz ofertę, są droższe od nisko wycenianych typów drukarek laserowych, lecz ich tonery nie zrujnują naszego budżetu. Ceny tonerów plasują się na sensownych poziomach cen, a do tego jakość wydruku w drukarkach atramentowych jest dużo wyższa, co niezmiernie docenimy drukując kolorowe dokumenty albo fotografie. Kupując drukarkę powinieneś też zwrócić uwagę na hałas powiązany z jej pracą. Drukarki atramentowe są sporo cichsze, niż drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie można byłoby trzymać drukarki np. w sypialni, gdyż natychmiast obudzilibyśmy śpiącego partnera lub partnerkę. Drukarki laserowe są również zdecydowanie większe, dlatego trzeba zrobić sobie właściwe miejsce, by je ulokować.

drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj praktycznie każdy producent, w tym Sony, ma w swojej ofercie każdy z wyżej wymienionych typów drukarek. Który z nich jest najlepszy? Nie ma łatwej odpowiedzi, ponieważ jest ona uzależniona od osobistych wymogów oraz potrzeb. Jednakże poznanie ich najistotniejszych cech choć częściowo ułatwi podjęcie decyzji co do kupna sprzętu, jaki będzie spełniać kluczowe warunki każdego użytkownika. Pamiętaj, iż na działanie urządzeń ma także wpływ sam komputer, dlatego pamiętaj o dobrym procesorze, np. Intel Core i7, a wszystkie części będą funkcjonować, jak należy – projektor.