Co powinniśmy wiedzieć o sprawach związanych z naszym zatrudnieniem?

Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na to, by nie pracować i żyć z dochodów uzyskiwanych z posiadanego majątku lub nieruchomości. Większość osób zmuszona jest do pracowania aż do uzyskania wieku emerytalnego, więc winniśmy się orientować w kwestiach wiążących się z regulacjami tyczącymi się zatrudnienia. Gdzie poszukiwać takich informacji?

składki ZUS

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie najrozsądniej jest, szukając informacji o przysługujących nam prawach jak i obowiązkach, odwiedzać strony prawne jak i ekonomiczne. To właśnie tam bardzo często pojawiają się wpisy, jakie pozwolą nam zaznajomić się z bieżącymi zmianami – wzór wypowiedzenia umowy o pracę; regulacji oraz wzorami pism, jakie mogą się nam przydać – np. wzór wypowiedzenia umowy. Oczywiście nie tylko osoby pracujące na etacie mogą tam znaleźć atrakcyjne dla siebie materiały. Sporo przydanych informacji odszuka tam również przedsiębiorca, który ma zamiar zatrudnić nowego pracownika lub intryguje go abolicja ZUS – abolicja zus. Istotne jest jednak to, aby korzystać ze stron możliwie najbardziej rzetelnych i prowadzonych przez prawników. Nieduże blogi i inne takiego rodzaju witryny nie powinny być dla nas zbyt wiarygodnym źródłem. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze przedsiębiorcą, ale nosimy się z decyzją powołania do życia swojej działalności gospodarczej, winniśmy również odwiedzić witryny rządowe, gdzie odszukamy aktualne przepisy, a ponadto dowiemy się, ile wynosi składka ZUS i jakie jeszcze koszty będziemy ponosili.

abolicja składek ZUS

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Na witrynach państwowych informacje są nieustannie poddawane aktualizacji, dlatego nie musimy się martwić o to, że czytamy coś przeterminowanego lub mało wiarygodnego zobacz tutaj: cenabiznesu.pl/-skladki-zus-w-przypadku-poczatkujacych-przedsiebiorcową księgową, doradcą ds. podatków czy prawnikiem. Właściwym źródłem informacji bywają również urzędy, lecz najbezpieczniej jest w nich prosić o pisemne odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Przy przyszłej kontroli, będziemy w stanie wykorzystać.