Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności

Każdy, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, bądź usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być sprzedawanie publikacji przez sieć, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu tymczasowego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
W owych przypadkach rejestracja aktywności to obowiązek. Działalność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest skomplikowane, ale powinno się przeprowadzić kilka działań, odwiedzać parę miejsc i to w stosownej kolejności. Zaczynamy od wypełnienia formularza CEIDG. Wpis do rejestrów jest równocześnie prośbą o nadanie numeru REGON, nadanie, bądź oznaczenie numeru NIP i dobór formy opodatkowania, oraz zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS.

To niewątpliwie niezwykle interesująca kwestia, zatem jeśli masz zamiar ją poznać bardziej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w linku (http://www.platek-wspolnicy.pl/podzial-majatku-wroclaw/).

Na tym samym blankiecie komunikuje się również wszystkie zmiany z obszaru przekazywanych danych. W blankiecie trzeba przekazać gatunek czynionej aktywności według rejestru PDK.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG należy wskazać, kto będzie prowadził dokumentację skarbową firmy. Jeżeli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z jakim biurem rachunkowym będziemy współpracować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później nasz wpis aktualizujemy.

Jeśli przeprowadzana aktywność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, gdy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.