Tajniki prowadzenia sklepu online

Prowadzenie biznesu w dobie informatyzacji jest bardzo łatwe i niedrogie. Umożliwia t małym przedsiębiorcom start własnego interesu z nieznacznym ryzykiem w razie porażki. Nie wiąże się to bowiem z dzierżawieniem lokalu, odpada również wiele opłat stałych jak chociażby opłaty za media.

Kawa

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynym zmartwieniem początkującego właściciela biznesu w Internecie jest marketing. Jak jednak wykazują analizy, najbardziej efektywne działanie na klientów ma tzw. marketing szeptany, który polega na wybieraniu towaru albo usługi w oparciu o opinie. Dawniej można było kierować się zdaniem bliskich i znajomych, aktualnie wiarygodna jest opinia osoby należącej do tej samej grupy społecznej, przykładowo do grupy członków danego forum dyskusyjnego czy nawet sieci w ogóle.

Najlepszy sklep

Jest parę czynników, jakimi internauta kieruje się wybierając sklep on-line. Pierwszym i najbardziej istotnym z nich jest koszt wyrobu na tle konkurencji. Liczba okazji nierzadko rodzi przyzwyczajenia w gronie kupujących, sklepem, prowadzącym taką politykę sprzedażową jest chociażby

Drugim znaczącym czynnikiem wpływającym na decyzję o wyborze sklepu jest czas realizacji zamówienia i koszt wysyłki. Zakupy w internecie są często substytutem standardowych zakupów, z tego powodu istotne jest, żeby klient w jak najmniejszym stopniu odczuł złe strony zakupów on-line. Z tego powodu część sklepów posiada zachęcające koszty dostawy towaru, jak na przykład sklep oferujący AGD. Więcej o sklepach mieści się w tym miejscu:Jak znaleźć opinię?

Media społecznościowe

Autor: ijclark
Źródło: http://www.flickr.com

Dla sprawdzenia ceny towaru, użytkownicy Internetu nierzadko stosują sieciowe porównywarki cen. Z ich wykorzystaniem, można sprawdzić ceny, oraz koszty dostawy danego artykułu będącego w asortymencie wielu sklepów.

W porównywarkach cenowych jest wielu liderów, na przykład liderem cenowym w branży budowlanej jest sklep Innym narzędziem, z jakiego korzystają internauci są portale gromadzące opinie na temat sklepów. Po realizacji zamówienia do klienta sklepu który bierze udział w programie przesyłana jest wiadomość z ankietą, gdzie może opisać swoje zadowolenie, lub program dla firmy transportowej też rozczarowanie obsługą.

Sklepy, które dostają wiele pozytywnych opinii mogą liczyć na specjalny certyfikat. Sklep może się pochwalić zarówno tego typu certyfikatami, jak i certyfikatami autoryzowanego dealera niektórych marek. Więcej w temacie znajduje się tutaj: zobacz to.